Koolitusprogramm kultuuri- ja spordiasutustele – III veebikoolitus 21.09: igapäevane keskkonnategevus
Käesoleval aastal viib Kultuuriministeerium koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega läbi koolituste seeria, mille käigus tutvustatakse kultuuriasutustele sobivaid keskkonnajuhtimise vahendeid ning antakse juhiseid organisatsiooni keskkonnategevuse arendamiseks ja keskkonnajalajälje vähendamiseks. Lisaks jagavad kultuuri ja spordiga tegelevad organisatsioonid koolituste käigus praktilisi kogemusi keskkonnategevuste arendamisel (nt hoonete haldamisel, sihtrühmade kaasamisel, ürituste/sündmuste korraldamisel jms).
Kokku korraldatakse neli koolitust. Koolituste seeria on üles ehitatud selliselt, et osalevad organisatsioonid saavad vastavalt koolituste teemadele rakendada samm-sammult oma organisatsioonis olulisemad keskkonnategevust toetavad elemendid ja meetmed.
Koolitused viiakse läbi veebipõhiselt (MS Teamsi keskkonnas) ja üks koolitus kestab kuni 4 tundi. Koolitustel osalemine eeldab eelnevat registreerimist.
Programmi juhtivkoolitaja on Harri Moora, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse Keskkonnakorralduse programmijuht, vanemekspert. Kultuuriministeeriumi esindajana on programmis aruteludesse kaasatud Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna juhataja Mihkel Kaevats.
Täpsem info ja registreerimine koolitustele Kultuuriministeeriumi kodulehel.
Koolituste kava
I koolitus: Kultuuri- ja spordiasutuste keskkonnajalajälg ja rohepöörde vajadus – Toimunud
Esimese koolituse materjalid ja salvestus on üleval Kultuuriministeeriumi kodulehel.
Toimumise aeg: 25. aprill kell 9.00–12.00
Esimesel koolitusel antakse sissejuhatav ülevaade Eesti kultuuri- ja spordisektori keskkonnajalajäljest, rohepöörde arengutest ning keskkonnasäästliku tegevuse vajadustest ja võimalustest. Lisaks tutvustatakse erinevaid lähenemise ja meetmeid, mida kultuuri- ja spordiasutused saavad oma keskkonnajalajälje plaanipäraseks vähendamiseks kasutada.
II koolitus: Keskkonnategevuse kavandamine ja töötajate kaasamine
Toimumise aeg: 24. mai kell 9.00–12.00
Teisel koolitusel antakse ülevaade keskkonnahoidliku kultuuriasutuse keskkonnategevuse korralduslikest aspektidest ja kavandamisega seotud tegevustest. Lisaks antakse näpunäiteid, mis aitavad töötajaid keskkonnategevusse paremini kaasata.
III koolitus: Igapäevane keskkonnategevus
Toimumise aeg: 21. september kell 9.00–12.00
Kolmandal koolitusel antakse ülevaade keskkonnahoidliku kultuuriasutuse hoonete haldamise ja igapäevase keskkonnategevusega seotud korralduslikest ja tehnilistest aspektidest. Lisaks tutvustatakse võimalusi ja lahendusi ürituste (nt seminarid, festivalid, spordiüritused) keskkonnahoidlikuks korraldamiseks.
IV koolitus: Koostöö sidus- ja sihtrühmadega
Toimumise aeg: 23. november kell 9.00–12.00
Neljandal koolitusel keskendutakse keskkonnahoidliku kultuuriasutuse sidus- ja sihtrühmade kaasamise ning keskkonnaalase kommunikatsiooni ja teavitamise võtete tutvustamisele. Antakse ülevaade väliste sihtrühmade kaasamise põhimõtetest ja vahenditest ning jagatakse häid näiteid erinevatest Eesti kultuuriasutustest.