Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Keskkonnajuhtimissüsteemid

Süsteemne lähenemine keskkonnajuhtimisele ehk keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamine ettevõttes võimaldab suurema tõenäosusega keskkonnategevustes ja ringmajanduses pikaajalisemalt edu saavutada ning ressursse kokku hoida kui üksikute keskkonnaprojektide läbiviimine.

Keskkonnajuhtimissüsteemi eesmärk on tagada ettevõtte keskkonnahoidlik ja tulemuslik tegevus ning vältida või vähendada ettevõtte tegevustest tulenevat keskkonnamõju.

Selle saavutamiseks on kesksel kohal ettevõtte tegevusi, tooteid või teenuseid puudutavate keskkonnaküsimuste, keskkonnaaspektide väljaselgitamine ning nendega seotud tegevuste elluviimine, mida toetab juhtimissüsteemide aluseks olev Plan – Do – Check – Act ehk PDCA lähenemine:

Eestis ja rahvusvaheliselt kasutatakse enim rahvusvahelise standardi ISO 14001 nõuetel põhinevat keskkonnajuhtimissüsteemi. Euroopas on kasutusel ka Euroopa Liidu EMAS määruse nõuetel põhinev keskkonnajuhtimissüsteem. Nii-öelda „lihtsamatest“ ehk mitteformaalsetest keskkonnajuhtimissüsteemidest kogub üha rohkem populaarsust Roheline Kontor.

Keskkonnajuhtimissüsteemide põhimõtted ja nõuded on standardite lõikes veidi erinevad, kuid siiski universaalsed. Seetõttu on need ühtmoodi rakendatavad nii väikestes kui ka suurtes organisatsioonides tegevusvaldkonnast sõltumata. 

Nii ISO 14001, EMAS kui Rohelise Kontori juhtimissüsteemi nõuded kirjeldavad, mida on vaja ettevõttes või organisatsioonis teha ning igaüks saab ise otsustada, kuidas nõudeid kõige paremal ja mõistlikumal viisil just oma ettevõtte spetsiifikat arvestades täita.

ISO 14001 ja EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamise kinnituseks on eduka sertifitseerimise läbimise korral võimalik saada ka vastav sertifikaat, Rohelise Kontori rakendamise kinnituseks aga vastav tunnistus.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!