Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Liitumine

Miks liituda Hea Tavaga?

 • Hea Tava on põhimõtete kogum, mida iga professionaalne ja kvaliteetset teenust pakkuv konsultatsiooniettevõte ja tema nimel/heaks töötav keskkonnakonsultant peaks oma tegevuses järgima.
 • Hea Tavaga liitudes ja neid põhimõtteid oma töös järgides aitab keskkonnakonsultant otseselt kaasa keskkonnajuhtimise vahendite (keskkonnajuhtimissüsteemid ja kasvuhoonegaaside jalajälje hindamine) kvaliteetsele rakendamisele ja selle kaudu ka neid vahendeid rakendavate organisatsioonide keskkonnamõju vähendamisele.
 • Hea Tavaga liitunud konsultatsiooniettevõtete ja keskkonnakonsultantide nimekiri on organisatsioonidele aluseks professionaalse ja pädeva nõustamisteenuse pakkuja valimisel.
 • EKJA pakub Hea Tavaga liitunud konsultatsiooniettevõtetele ja keskkonnakonsultantidele võimaluse regulaarselt täiendada oma teadmisi asjakohaste keskkonnajuhtimise vahendite arengute vallas.

Kes saavad Hea Tavaga liituda?

Hea Tavaga saavad liituda need konsultatsiooniettevõtted ja nende nimel töötavad keskkonnakonsultandid, kes kohustuvad järgima Hea Tava põhimõtteid ning vastavad oma kvalifikatsioonilt järgmistele nõuetele:

Üldised nõuded

  • Konsultatsiooniettevõte heaks/nimel töötavad keskkonnakonsultandid peavad omama kõrgharidust
  • Konsultatsiooniettevõte või tema heaks/nimel töötavad keskkonnakonsultandid ei ole oma eelneva tegevusega kahjustanud keskkonnaalase nõustamise head mainet
  • Konsultatsiooniettevõte on taganud oma keskkonnakonsultantide oskuste ja teadmiste ajakohastamise

Keskkonnajuhtimissüsteemide alase nõustamise vastavuse hindamised nõuded

  • Konsultatsiooniettevõte peab omama vähemalt ühte keskkonnakonsultanti, kes:
   • Standardiseeritud keskkonnajuhtimissüsteemide (nt ISO 14001, EMAS)  nõustamiseks peab olema osalenud juhtivas rollis nimetatud keskkonnajuhtimissüsteemide nõustamisel vähemalt 5 ettevõttes viimase viie aasta jooksul või on töötanud vähemalt viis aastat keskkonnajuhina vastavat sertifikaati või tunnistust/registreeringut omavas ettevõttes.
   • Lihtsustatud keskkonnajuhtimissüsteemide (Roheline kontor, Roheline muuseum) nõustamiseks peab olema osalenud juhtivas rollis vähemalt 3 ettevõtte nõustamisel viimase kolme aasta jooksul.

Kasvuhoonegaaside jalajälje hindamise ja arvutamise nõustamise vastavuse hindamise nõuded

  • Konsultatsiooniettevõte peab omama vähemalt ühte keskkonnakonsultanti, kes:
   • KHG/süsiniku jalajälje hindamise ja arvutamise nõustamiseks on juhtivas rollis osalenud vähemalt kolme organisatsiooni või toote KHG jalajälje hindamises viimase kolme aasta jooksul.
  • Konsultatsiooniettevõte peab omama asjakohast arvutusmetoodikate ja -mudelite kasutamise võimekust

Kuidas Hea Tavaga liituda?

Konsultatsiooniettevõttel/keskkonnakonsultandil on võimalik Hea Tavaga liituda täites ankeedi. Ettevõtte/organisatsiooni konsultandid peavad digiallkirjastama Hea Tava põhimõtted. Need tuleb saata koos ankeediga komisjon@ekja.ee.

EKJA keskkonnajuhtimise arendamise komisjon (KEJA komisjon) hindab avalduse esitanud konsultatsiooniettevõtte vastavust püstitatud nõuetele üks kord aastas. Komisjoni positiivse otsuse korral lisatakse konsultant Hea Tavaga liitunud konsultatsiooniettevõtete nimekirja.

Kui komisjonile esitatakse kaebus konsultatsiooniettevõtte või tema nimel/heaks töötava keskkonnakonsultandi töö osas, lahendatakse kaebus vastavalt kaebuste lahendamise korrale. Kui komisjon tuvastab keskkonnakonsultantide Hea Tava rikkumise, toob see endaga kaasa nimekirjast väljaarvamise.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!