Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Integreeritud juhtimissüsteemid

Aja ja ressursside säästmiseks integreeritakse tihtipeale erinevaid juhtimissüsteeme ja luuakse ühtne juhtimissüsteem.

See on mõistlik, sest enim kasutatavad juhtimissüsteemide standardid, nagu ISO 9001, ISO 14001 / EMAS  ja ISO 45001, samuti ISO 50001 on sarnase ülesehitusega ning nende nõuded ja elemendid põhiosas kattuvad. 

Näiteks paljud ettevõtted, kellel on juba olemas ISO 9001 kvaliteedijuhtimissüsteem, ühendavad selle ISO 14001 / EMAS keskkonnajuhtimissüsteemiga ja/või ISO 45001 töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemiga.  

Integreeritud juhtimissüsteemi rakendamisel tuleks eelkõige silmas pidada, et kasutataks võimalikult palju ära juba olemasolevaid protseduure, samas arvestades iga süsteemi eripära (toimimisjuhendite täiendamine nii kvaliteedi, keskkonna kui tööohutuse aspektist, siseauditi läbiviimine nii kvaliteedi kui keskkonna teemadel, kvaliteedi- ja keskkonnaalaste mittevastavuste ühes formaadis registreerimine jms ühildamised). Kui organisatsioonil on eelnevalt olemas kvaliteedijuhtimissüsteem, siis sõltuvalt selle toimimise tõhususest on hinnanguliselt 40–75% keskkonnajuhtimissüsteemi juurutamise tööst juba tehtud.

Integreeritud juhtimissüsteemi saab sobivalt ühendada ka vastutustundliku ettevõtluse põhimõtete või kestliku arengu eesmärkide ja nende saavutamisega.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!