Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Keskkonnaaspektid

Ettevõtte tegutsemisalas keskkonnaküsimuste, -aspektide väljaselgitamine on keskkonnajuhtimissüsteemi keskne osa.

Keskkonnaaspektid on ettevõtte tegevuste, toodete või teenuste erinevad tahud, mis mõjutavad keskkonda – õhku, vett, pinnast, loodusvarade kasutust, taimestikku, loomastikku, kogukonda – põhjustades reeglina negatiivseid tagajärgi. 

Keskkonnaaspektid võivad ettevõtte tegevusvaldkonnast sõltuvalt piirneda kohaliku ümbruskonnaga või ulatuda isegi üle riigipiiride. Üldine lähenemine keskkonnaaspektide analüüsimiseks on:

Paljude ettevõtete keskkonnaaspektideks on näiteks tootmisprotsessis tekkinud tava- ja ohtlikud jäätmed, heitmed õhku, saasteained vette, tarbitud elekter, tarbitud vesi, tarbitud soojus, tulekahju oht, ohtlike kemikaalide lekked.

Kõigi ettevõtte keskkonnaaspektide hulgast selgitatakse kokku lepitud hindamiskriteeriumite abil välja olulised keskkonnaaspektid, mis kokkupuutes ümbritseva keskkonnaga võivad põhjustada tõsisemaid tagajärgi ja mille osas on eelkõige vajalik keskkonnaalast tulemuslikkust parandada.

Hindamiskriteeriumiteks võivad olla keskkonnaaspekti esinemissagedus, võimaliku keskkonnamõju olulisus ja õigusaktide või muude kohustuslike nõuete olemasolu.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!