Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Juhtimissüsteemi rakendamine

ISO 14001 või EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi (KKJS) juurutamine vajab põhjalikku tööd, mida tehakse ise või kasutatakse vajadusel konsultantide abi. 

Võib tunduda, et keskkonnajuhtimissüsteemi loomine on keeruline ja kallis ning nõuab palju aega. Selleks, et seda protsessi lihtsamaks muuta, tasub silmas pidada põhimõtteid, mida paljud keskkonnajuhtimissüsteeme juba rakendanud ettevõtted ja konsultandid on välja toonud:  

  • Kõige olulisemaks keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamise eeltingimuseks on organisatsiooni tippjuhtkonna täielik valmisolek ja kohustuse võtmine rakendada keskkonnajuhtimissüsteem ning parandada organisatsiooni keskkonnategevuse tulemuslikkust. Tippjuhtkonnal peab olema selge arusaam, miks ja missugust keskkonnajuhtimissüsteemi rakendada. 
  • Teiseks oluliseks eeltingimuseks on KKJS rakendamiseks ja järgnevaks toimivana hoidmiseks vajalike ressursside eraldamine. 
  • Seejärel valitakse eestvedaja ja töörühm, kes teeb plaani ja koordineerib tegevusi. Otstarbekas oleks valida koordinaator/KKJS vastutav isik ja töörühm selliselt, et samad inimesed jätkaksid hiljem ka KKJS toimivana hoidmist. Töörühm ei tohiks olla liiga suur. Oluline on tööülesannete ja kohustuste selge jaotamine rühma liikmete vahel ning ajakava olemasolu. KKJS esmaseks rakendamiseks tuleb varuda aega. Suuremates ettevõtetes võib selleks kuluda kuni üks aasta, väiksemates ja lihtsamate protsessidega ettevõtetes isegi vähem.
  • Üheks ettevalmistavaks tegevuseks on olemasoleva ehk majasisese keskkonnajuhtimise alase kompetentsi hindamine. Kui kompetentsi pole piisavalt, tasuks juba protsessi algul kaasata konsultant.  Konsultandid, kes järgivad EKJA poolt välja töötatud keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamise Head Tava leiad siit.  
  • Kõige olulisem on selgeks teha keskkonnajuhtimissüsteemi nõuded, nõuete mõte ja seosed ning leida võimalused, kuidas nõudeid kõige mõistlikumalt oma organisatsioonis rakendada. Selleks võib ise standarditega tutvuda või teha koolitusi ja koostööd konsultandiga, kes aitab nõuete tähendust paremini selgitada.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!