Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Aasta Rohelised Kontorid

2022
Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni kvartal

Eesti Pank taotles rohelise kontori tunnistust tänavu esimest korda. Rohelise kontori ja teiste keskkonna- ja kliimateemadega tegelemiseks lõid Eesti Pank ja Finantsinspektsioon ühised töögrupid. Rohelise kontori põhimõtete järgimiseks koostas Eesti Pank tegevuskava, mis sisaldab muuhulgas keskkonnaeesmärke ja -mõõdikute sihttasemeid. Eesti Pank ja Finantsinspektsioon hindasid oma 2020. aasta süsiniku jalajälge ja on Eestis seni üks väheseid rohelisi kontoreid, kes on koostanud jalajälje aruande.

2021
AS Utilitas Tallinn

AS Utilitas Tallinn pälvis 2021 Aasta Rohelise Kontori tiitli tänu entusiasmile ja järjepidevusele rohelise kontori põhimõtete juurutamisel väga uudselt kogu organisatsiooni keskkonnategevusse, nii töötajatesse kui kontorihoonesse. Tervikliku lähenemisega keskendusid nad ruumide sisekliimale ja energiatõhususele, paigaldades nutikaid valgus- ja kliimalahendusi, veesüsteeme ning andes töötajate kasutusse elektril sõitva autopargi.

2020
AS LHV Pank

AS LHV Pank pälvis 2020 Aasta Rohelise Kontori tiitli tänu oma võimekusele  väga innovatiivselt integreerida Rohelise Kontori põhimõtteid kogu oma organisatsiooni keskkonnategevusse. Vaatamata erakordsele aastale toimetas nende Rohelise Kontori töörühm aastaringselt, et muuta pea poole tuhande töötajaga pangahoone tõeliselt keskkonnahoidlikumaks ja tervislikumaks. LHV Panga sümboolsete panustajatena ei saa ära unustada ka nende katusel elavaid 300 000 mesilast, kes tulemuslike töötajatena nende köökidesse sel aastal üle 200 kg mett kogusid.

2019
Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Tartu Keskkonnahariduse Keskus sai Rohelise Kontori tunnistuse 2017. aastal. Kontoris  jälgitakse rohelisi ja jätkusuutlikke põhimõtteid nii töökeskkonnas, hangetel kui ka igapäevaste ostude tegemisel. 

Tartu Loodusmajale on lisatud päikesepaneelid, mis katavad aastas ühe kuu elektrivajadused, kogutakse vihmavett ning kohapeal tekkivad biojäägid komposteeritakse vihmaussidega kompostikastis. Kontor on pidevas muutumises paremaks ja teadlikumaks.

2017
Eesti Energia peakontor

Eesti Energia panustas Lelle 22 büroohoone projekti täiustamisse nii, et see hoone oleks keskkonna- ja töötajasõbralikum ning ressursitõhusam. Sama mõtteviis on kehtinud läbivalt ka sisustuse, materjalide, tehnika ja taimede valikul. Kõige olulisemaks uuenduseks igapäevatöös peab Eesti Energia videokoosolekute süsteemi väljaarendamist tütarettevõtete ja peakontorite vahel, mille tulemusel on oluliselt vähenenud kontori töötajate autokasutus ja kütusekulu seoses igapäevase suhtlusega Ida-Virumaa kolleegidega. Lisaks sellele on loodud töötajatele head võimalused enese aktiivseks liigutamiseks töökeskkonda loodud siseterviserajal.

2016
Tallinna linna Paldiski mnt 48A kontorihoone

Paldiski mnt 48A kontorihoones töötavad erineva suurusega linnaasutused, kes on koos võtnud ühiseks eesmärgiks muuta oma kontorid keskkonnasäästlikumaks ja inimsõbralikumaks. 

Eriti suurt rõhku on pandud töötajate tervisele ja heaolule. Näiteks pakutakse töötajatele võimalust saada tööl massaaži, stretchingut, arstiabi, toituda tervislikult ning liikuda mere ääres. Samuti korraldatakse palju ühiseid ettevõtmisi. Nemad vaatavad maailma läbi roheliste prillide.

2015
Statistikaamet

Statistikaameti kontorihoone paistis silma oma nutikate tehniliste lahendustega. Näiteks toodavad maja liftid pidurdusjõust elektrit, kõik kraanid on veesäästlikud ning ruumide valgustust ning ventilatsiooni reguleerib vastavalt vajadusele automaatika. Samuti oldi väga edukad töötajate kaasamisel keskkonnategevusse, kes löövad kaasa nii tervishoiu- kui keskkonnaalgatustes. Näiteks korraldati töötajate toodud taaskasutatud esemete näitus ja organiseeriti majas rohevahetus, mille raames vahetavad kollektiivi aiandushuvilised kevadel omavahel taimi.

2013
AS Ragn-Sells

Ragns – Sellsi üks silmatorkavamaid algatusi Rohelise Kontori raames oli kontori puhkeruumi paigaldatud eritellimusena valmistatud jäätmete liigiti kogumise kapp. See mugav kapp võimaldab neil taaskasutada suure osa kontoris tekkivast prügist. 

Lisaks on Ragn-Sellsi kontori siseviimistlusel kasutatud keskkonna- ja tervisesõbralikke materjale, vähendatud Skype-koosolekute abil transpordist tulenevat süsinikujalajälge ning muudetud logistika paberivabaks.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!