Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

19
dets.

Aasta parima rohelise kontori tiitli pälvis Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni kvartal

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon kuulutas 2022. aasta parimaks roheliseks kontoriks Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni kvartali.

Eesti Pank taotles rohelise kontori tunnistust tänavu esimest korda. Rohelise kontori ja teiste keskkonna- ja kliimateemadega tegelemiseks lõid Eesti Pank ja Finantsinspektsioon ühised töögrupid. Rohelise kontori põhimõtete järgimiseks koostas Eesti Pank tegevuskava, mis sisaldab muuhulgas keskkonnaeesmärke ja -mõõdikute sihttasemeid. Eesti Pank ja Finantsinspektsioon hindasid oma 2020. aasta süsiniku jalajälge ja on Eestis seni üks väheseid rohelisi kontoreid, kes on koostanud jalajälje aruande.

Eesti Panga rohelise kontori projektijuhi Margot Luukase sõnul oli süsiniku jalajälje mõõtmine suur väljakutse, eelkõige andmete kogumise mõttes. “Eesti Pank ja Finantsinspektsioon asuvad ühes kvartalis, kuhu kuulub nii ajaloolisi pangahooneid kui tänapäevaseid büroohooneid – süsiniku jalajälje vähendamiseks nõuab iga hoone eri lähenemist,” selgitas ta. Samuti on Eesti Panga tegevuse eripära sularaha ja müntide käitlemine. “Müntide tootmise jalajälje mõõtmiseks tuleb suhelda välismaal asuvate mündivermijatega ning andmete kättesaadavuse hõlbustamiseks lisada tulevikus lepingutesse süsiniku jalajälje arvutamiseks vajalike andmete avaldamise kohustus,” rääkis Luukas.

Eesti Panga heade praktikatena saab lisaks tuua välja juba kaks aastat korraldatud igakuised rohehommikud – keskkonnateemalised seminarid Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni töötajatele. Samuti on asutuses üha enam töötajaid, kes käivad rattaga tööl.

Rohelise kontori eriauhind

Sel aastal andis Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) välja ka rohelise kontori eriauhinna parimale töötajate kaasajale, mille pälvis DHL Express Estonia AS kontor. Ettevõte korraldab töötajatele näiteks keskkonnateemalisi koolitusi ja viktoriine. Samuti on nad loonud ettevõtte sees eraldi süsteeme, näiteks jalutuskäigud tööohutuse ja keskkonnasäästu tegevuste vaatlemiseks. Sisekoolitustel osalevad või oma keskkonnakäitumist raporteerivad töötajad saavad taotleda keskkonnateadliku töötaja tunnustust ehk saada GoGreen spetsialistiks. Samuti on ettevõttel plaanis luua keskkonnaintsidentidest teavitamise süsteem.

EKJA juhatuse liikme ning Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse vanemeksperdi Harri Moora sõnul on kliimamõju arvestamine muutunud üha olulisemaks ka kontorite puhul: “On iseenesestmõistetav, et ka kontorid hakkavad oma süsiniku jalajälge mõõtma. Hea meel on tõdeda, et paljud kontorid on hakanud seda juba tegema.” Samas peab silmas pidama, et süsiniku jalajälje teadmisest üksi ei piisa, et oma keskkonnajuhtimise tulemuslikkust hinnata. “Nii ei tohiks keskkonnategevus piirduda üksnes roheenergiale üleminemisega.  Süsiniku jalajälje vähendamise kõrval tuleks tähelepanu pöörata ka energiatarbimise vähendamisele ja energiatõhususele,” lisas Moora.

Tänavuse aasta uued rohelised kontorid on Miltton New Nordics, Advokaadibüroo Walless, Utilitas Tallinna Elektrijaam, Civitta Eesti, Swedbanki Liivalaia kontor, Riigikantselei, OP Corporate Bank plc Eesti filiaal ja Eesti Panga kvartal. Eestis on praegu 48 tunnistusega rohelist kontorit.

Rohkem infot rohelise kontori sertifikaadi kohta leiab siit: https://ekja.ee/et/roheline-kontor/

Pildil on 2022. aasta rohelise kontori auhindade saajad ja uute roheliste kontorite esindajad

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!