Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

09
dets.

Järelvaadatav: veebiseminar “KHG jalajälje hindamine ettevõtetele ja organisatsioonidele”

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon korraldas veebiseminari „KHG jalajälje hindamine ettevõtetele ja organisatsioonidele“, mis toimus 7. detsembril 2022 kell 10:00 – 12:00 MS Teams veebikeskkonnas.

Kasvuhoonegaaside (KHG) jalajälg on üks osa iga organisatsiooni keskkonnamõjust, mille mõõtmiseks pakub metoodilise aluse ja andmestiku hiljuti valminud arvutusmudel ja juhend. Nimetatud arvutusmudel ja juhend koostati Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinn) poolt Keskkonnaministeeriumi tellimusel. Eesmärgiks oli pakkuda Eesti ettevõtetele ja organisatsioonidele ühtlustatud ja eestikeskne metoodiline raamistik ja andmestik (edaspidi ajakohastatav eriheitetegurite andmebaas), mille alusel ühtsetel alustel hinnata organisatsioonide KGH jalajälge. Arvutusmudeli väljatöötamisse kaasati ka mitmeid eksperte ja konsultante.

KHG jalajälje hindamise arvutusmudelit saavad organisatsioonid kohandada vastavalt oma tegevusalale. Seega saavad mudelit saavad kasutada kõik organisatsioonid nii avalikust, era- kui ka mittetulundussektorist, kes soovivad oma KHG jalajälge hinnata organisatsiooni tasandil.

Juhendmaterjal annab näpunäiteid ja selgitusi KHG jalajälje hindamiseks alates eesmärgi ja vajaduste määratlemisest kuni tulemuste esitamiseni ja KHG heite vältimise ja vähendamise meetmete kavandamiseni. Edaspidi on kavas nii juhendit kui ka mudelit koos eriheiteteguritega perioodiliselt uuendada.

7. detsembril toimunud seminaril tutvustasid SEI Tallinna eksperdid Harri Moora ja Piret Kuldna juhendmaterjali ja arvutusmudeli kasutamist. Laura Remmelgas Keskkonnaministeeriumist tegi ettekande mudeli ja juhendi väljatöötamise vajadusest ja rääkis arvutusmudeli edasiarendustest.

Vaata veebiseminari salvestust:

Play Video

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!