Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

15
dets.

Aasta parima rohelise kontori tunnustuse pälvis AS Utilitas Tallinn

Täna anti välja aasta parima rohelise kontori auhind, mille pälvis AS Utilitas Tallinna kontor keskkonnaalase tegevuse arendamise ja järjepideva rakendamise eest töökeskkonnas.

Utilitas Tallinna tugevuseks on entusiasm ja järjepidevus rohelise kontori põhimõtete juurutamisel väga uudselt kogu organisatsiooni keskkonnategevusse, nii töötajatesse kui kontorihoonesse. Ettevõte oli võtnud sihiks rohelise kontori süsteemi rakendada juba enne uuele kontoripinnale kolimist, mis lasi neil keskkonnapõhimõtteid juurutada võimalikult varakult ja kõikehõlmavalt. Tervikliku lähenemisega keskendusid nad ruumide sisekliimale ja energiatõhususele, paigaldades nutikaid valgus- ja kliimalahendusi, veesüsteeme ning andes töötajate kasutusse elektril sõitva autopargi. Ettevõte on pühendunud töötajate tervisele ja heaolule, mille edendamiseks lõid nad eraldi raamatukogu ja puhketoa.

„Utilitas järgib oma tegevuses keskkonnahoiu põhimõtteid ja kasutab nii energia tootmises kui ka selle jaotamises säästlikke tehnilisi lahendusi. Uue kontori loomisel otsustasime järgida samu põhimõtteid,“ sõnas Utilitas Tallinna rohelise kontori koordinaator Elina Kink. „Roheline kontor annab meile säästlikkuse kõrval ka innovaatiliste lahendustega mugava ja tervisliku töökeskkonna, mis motiveerib ning kus soovitakse tööd teha,“ põhjendas ta.

Sarnaselt eelmise aastaga anti välja ka rohelise kontori eriauhind, seekord avaliku sektori eeskujule, kelleks kuulutati Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus koos Kaitseministeeriumiga. Nad pole oma keskkonna- ja kliimapoliitika raames muutnud keskkonnahoidlikumaks üksnes kontoreid, vaid on seadnud keskkonnateadlikud eesmärgid kõigis valitsemisala valdkondades.

„Viimased aastad on selgelt näidanud, et Rohelise Kontori süsteemi rakendamine ja kontorite jätkusuutlikumaks muutmine on laineid löömas igas tegevusvaldkonnas,“ kommenteeris Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juhatuse esimees Jana Kelus. „Paljud ettevõtted ja organisatsioonid on hoomanud, et Rohelise Kontori süsteem annab selge ja üsnagi lihtsa raamistiku, et teha esimene samm rohepöörde suunas,“ lisas ta.

Rohelise Kontori põhimõtteid on rakendanud näiteks LHV panga Tallinna kontor, Eesti Energia kontorid, Eesti Raudtee, Tallinna Lastekodu, aga ka Tallinna Linnakantselei, Linnavaraamet ja mitmed linnaosavalitsused ning paljud teised era- ja avaliku sektori organisatsioonid.

Euroopa rohelise kontori tunnistustega pärjatakse ettevõtteid ja organisatsioone, kes paistavad silma keskkonnateadlike ja tervislike lahendustega oma töökeskkonnas. Eestis annab aasta parima rohelise kontori tunnustust välja alates 2015. aastast Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA). Praeguseks on Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon andnud välja üle 40 Rohelise Kontori tunnistuse.

Lisainformatsiooni Rohelise Kontori süsteemist ja sellega liitumisest leiab kodulehelt www.ekja.ee/et/roheline-kontor/.

Lisainfo:

Kadi Väli, rohelise kontori koordinaator

ekja@ekja.ee

+372 533 64 047

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!