Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

15
dets.

Aasta parim roheline kontor on Terviseametil

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon kuulutas 2023. aasta parimaks roheliseks kontoriks Terviseameti Tallinna ja Tartu kontorid.

Terviseamet taotles rohelise kontori tunnistust tänavu esimest korda. Tunnistus taotleti nii Tallinna kui ka Tartu kontorile. Terviseamet on aktiivselt kaasanud töötajad rohelise kontori süsteemi rakendamisse ja keskkonnahoiu tegevustesse. Töötajate seas viidi läbi põhjalik rohelise kontori küsitlus, mille teemadeks olid muuhulgas tööle-koju liikumise viisid, jäätmed, digiprügi ja keskkonnahoidlik ürituskorraldus. Lisaks on ameti fookuses hea töökeskkond – kõigile töötajatele hangitakse tõstetavad lauad, pakutakse kompensatsiooni vaimse ja füüsilise tervise toetamiseks, kontorites on puhkeruumid. Terviseameti Tartu kontor asub LEED rohesertifikaadiga hoones, mis on ehitatud energiasäästlikult. Terviseametis on traditsiooniks ka töötajate tunnustamine – sel aastal valiti lisaks aasta töötajale ja meeskonnale ka ”Aasta rohemüksaja”, mis toob esile töötaja, kes on aasta jooksul paistnud enim silma jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike valikute ning tegevustega ja on oma keskkonnaväärtustega suunanud ka kolleege käituma keskkonnasäästlikumalt.

Terviseameti heade praktikatena saab lisaks välja tuua pühendumise jäätmete tekke vähendamisele ja liigiti kogumise edendamisele. Muuhulgas osaleti ka Avaliku Sektori Innovatsioonitiimi algatusel „Rohekäitumise müksaton“, kus töötati välja idee, kuidas parandada kontoris jäätmete liigiti kogumist ja tõsta töötajate teadlikkust. Tallinna kontoris toimus ka lauaaluste prügikastide kokkukorjamise aktsioon, kus töötajad vahetasid oma prügikasti ja said tänuks puuvilju. Lisaks korraldati kõikidele töötajatele jäätmete liigiti kogumise ning digiprügi vähendamise teemalised koolitused.

Terviseameti töökeskkonnaspetsialist Kadre Lättingu sõnul on osutunud Terviseameti vastavusse viimisel rohekontori kriteeriumitega kõige suuremaks väljakutseks aeg – suur töö tehti vaid napi viie kuuga. “Lisaks keskkonnapoliitika ja põhimõtete kirja panemisele oli eesmärgiks ka töötajate kaasamine. See on läinud väga edukalt, inimesed tulevad uute mõtetega kaasa ja on nõus andma ise väga suure panuse, et asjad toimiksid. Julgen öelda, et oleme keskmisest teadlikumad ja töötajad tunnevad väga suurt huvi, kuidas saaks paremini, ning seetõttu on uuenduste elluviimine olnud pigem lihtne. Meie rohekontori teekond jõudis küll ühe kontrollpunkti läbida (rohekontori märgis), aga tegelikult oleme teel veel suuremate eesmärkide saavutamiseni,” sõnas Lätting.

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Ingrid Lai hinnangul on rohelise kontori süsteemi vastu huvi olnud sel aastal ootamatult suur. ”Rõõm on näha, et rohelise kontori tunnistust taotlevad üha enam ka avaliku sektori asutused, kes saavad olla ühiskonnas oluliste muutuste kujundajad ja eestvedajad, näidates sel viisil eeskuju ka teistele. Suurt huvi näitab ka uute rohelise kontori süsteemiga liitujate rohkus. Kui varem on uusi kontoreid lisandnud aastas umbes kümme, siis tänavu andsime välja 26 tunnistust esmaliitujatele, nendest 16 olid avaliku sektori asutused. Lisaks aasta rohelise kontori tiitli pälvinud Terviseametile soovime esile tuua ka teised Sotsiaalministeeriumi allasutused, kes on rohelise kontori süsteemi rakendanud põhjalikult ja omanäoliselt,” lisas Lai.

Tänavu lisandus 26 uut rohelist kontorit: Nõmme Linnaosa Valitsus, Eesti Pandipakend OÜ, AS LHV Pank Pärnu kontor, AS LHV Pank Tartu kontor, DHL Express Estonia AS Valukoja kontor, Telia Eesti AS, Nafta Films OÜ, Skeleton Technologies OÜ, Advokaadibüroo Sorainen OÜ, Eesti Kunstiakadeemia, Saku Vallavalitsus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Tallinna Haridusamet, Tallinna Strateegiakeskus, Pirita Linnaosa Valitsus, Tööinspektsioon, Sotsiaalkindlustusameti Tallinna kontor, Sotsiaalkindlustusameti Tartu kontor, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus, Terviseameti Tartu kontor, Terviseameti Tallinna kontor, Neiser Group AS, Ravimiamet, Cuba Films OÜ, Tallinna Kiirabi, Eesti Energia AS Rapla büroo.

Eestis on praegu 71 tunnistusega rohelist kontorit.

Rohkem infot rohelise kontori sertifikaadi kohta leiab Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) kodulehelt https://ekja.ee/et/roheline-kontor/

Rohelise kontori aastalõpuüritus 14.12.2023 SEI Tallinna vanemekspert Evelin Piirsalu, Terviseameti vaneminspektor Pilleriin Kalmus, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni esimees Ingrid Lai
Rohelise kontori aastalõpuüritus 14.12.2023. SEI Tallinna vanemekspert Evelin Piirsalu, Terviseameti vaneminspektor Pilleriin Kalmus, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni esimees Ingrid Lai

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!