Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

30
nov.

Töötajate kaasamine ja keskkonnateadlikkuse suurendamine: Miltton New Nordics ja Swedbank Eesti

Töötajate kaasamisel on rohelise kontori süsteemi rakendamisel ja toimivana hoidmisel oluline koht. Suuremal ja väiksemal ettevõttel on erinevad võimalused ja vajadused kaasamiseks ning töötajate teavitamiseks. Iga organisatsioon leiab endale sobivad viisid, kuid peamine on keskkonnateemasid ühel või teisel viisil fookuses hoida. Sel korral jagavad näpunäiteid Miltton New Nordics ja Swedbank Eesti.

Miltton New Nordics töötajate kaasamise praktikad

 • Miltton on alustanud programmiga „Rohesupsutamine“, kus tiimikoosolekutel toimuvad 3–10-minutilised jätkusuutlikkuse teemalised lühiloengud ning seejärel toimub aruteluring.
 • Vastavalt vajadusele kutsutakse ellu eriprojektid konkreetse fookusega, mis kätkevad endas erinevaid harivaid, mängulisi ja praktilisi tegevusi. 2023. aastal on näiteks toimunud vaimse tervise kuu oktoobris ja jäätmekäitlusele suunatud kuu novembris. 
 • Andmekorje ja küsitlused – lisaks tavapärasele töötajate tagasiside küsitlusele on Miltton jalajälje täpsemaks arvutamiseks läbi viinud küsitluse töötajate pendelrände kohta (rohesupsutamise programmi raames), mille käigus selgitati välja ka töötajate transpordist tulenevad süsiniku emissioonid. Jäätmete sorteerimise piloodi raames (Wastelockeri abiga) jagati saadud tagasisidet ning sellele tuginedes ehitati üles ka jäätmekäitlusele suunatud programm.
 • Mõõdikute ühine jälgimine  näiteks seadistati koos tiimiga konkreetsed mõõdetavad eesmärgid valesti sorteeritud jäätmete koguse vähendamiseks.
 • Milttoni jätkusuutlikkuse tiim jagab tiimikoosoleklutel pisteliselt info ka oma klientidele suunatud töö osas, mis aitab samuti laiendada teadmisi jätkusuutlikkuse valdkonnas (nt konkreetsed klienditööde kaasused, uued väljatöötatud metoodikad).
 • Organisatsiooni kestlikkuse põhimõtted on kajastatud ka uute töötajate sisseelamise juhendis ning samuti räägitakse nendest esimestel tööpäevadel.
 • Miltton kasutab sisekommunikatsiooniks kanalit Slack,kus on eraldi kanal „Rohepööre“ ning „Sustainability insight”, kus jagatakse jooksvalt kõige tihedamini teemakohast infot ning veelgi spetsiifilisemalt organisatsiooni „Rohelise kontori“ kanalis.

Pildid: Miltton New Nordics

Swedbank Eesti töötajate kaasamise praktikad

 • Swedbank on töötajate keskkonnateadlikkuse kasvatamisega süvendatult tegelenud üle kahe aasta. Kõik töötajad peavad tööle asudes läbima kohustusliku e-kliimakoolituse. Töötajaid, kes on klientidega otsesuhtluses, koolitatakse keskkonnateemadel lähtuvalt nende kliendisegmendi ja valdkonna spetsiifikast veelgi põhjalikumalt.  
 • Kord kuus toimub inspiratsioonihommik „Jätkusuutlik reede“, kuhu kutsutakse külalisi, kes räägivad näiteks kliimamuutustest, elektriautodest (Eleport), energiatõhususest (Jarek Kurnitski, TalTech), liikumisest ja linnaruumist (Elav Tänav) ning jäätmetest (Ragn-Sells).
 • Maikuu oli keskkonnakuu, mida viimasel kahel aastal on alustatud „rattaga tööle päevaga“. Sel aastal sõitis üle 100 töötaja hommikul samaks ajaks rattaga kontorisse. Tehti ka üleskutse käia terve kuu tööl vaid rattaga. Keskkonnakuul toimus lausa kolm „Jätkusuutlikku reedet“.
 • Suvel toimus pangas jätkusuutlikkuse teemaline häkaton, kuhu olid oodatud kõik töötajad vabatahtlikult lahendama jätkusutlikkuse väljakutseid, nii pangas kui ühiskonnas laiemalt. Häkatonilt tulnud 3 parimat ideed on kõik ka töös, üks neist valmis novembris. Tegemist on iPad lahendusega, millel töötaja kontorisse sisenedes saab märkida, millise transpordivahendiga ta tööle tuli. IPad liikus nädala kaupa panga erinevate hoonete vahel ja küsitluse tulemused aitavad paremini mõista töötajate liikumisharjumusi. Detsembris on plaan mõõta veel täpsema küsimustiku abil ka töötajate liikumise jalajälge 2023. aasta kohta. 
 • Töötajate teadlikkuse tõstmiseks on loodud eraldi sisemine jätkusuutlikkuse teemaline alamleht, kust leiab nii jätkusuutlike reedete loengusalvestused, informatsiooni organisatsiooni kestlikkuse poliitikatest ja rohekontori lahendustest, kolleegide lugusid, kuidas nad keskkonnapõhimõtteid oma töös ja elus rakendavad, lugemis- ja  kuulamissoovitusi ning palju muud.

Pildid: Swedbank Eesti

Loe ka Eesti Panga ja DHL Express Estonia töötajate kaasamise kogemusi.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!