Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

04
jaan.

Tallinna Lastekodu edendab keskkonnateadlikkust

Tallinna lastekodu Nõmme kontor uuendas 2023. aasta lõpus oma rohelise kontori tunnistust. EKJA väljastas tunnistuse Tallinna Lastekodule esmakordselt 2020. aastal ning siis pälvisid nad ka rohelise kontori „Aasta Üllataja“ eriauhinna innukate ideede ja kogu kollektiivi kaasamise eest.

Tallinna Lastekodu on tunnistuse saamise järgselt jätkanud rohelise kontori süsteemi rakendamist uute algatustega. Perede motiveerimiseks ja toetamiseks ning laste ja noorte harimiseks alustati 2022. aastal asutusesisest „Rohelise kodu“ märgise väljaandmist. Märgist saavad taotleda kõik pered/teenuste üksused, kes on keskkonnateadliku ja tervisliku eluviisiga. Rohelise kodu märgise taotlemiseks esitavad pered aruande, kus kirjeldavad oma keskkonnaalaseid tegemisi. Rohelise kontori töögrupp vaatab taotlused üle ja otsustab märgise väljaandmise. Märgis on tänaseks välja antud viiele perele.

2023. aasta alguses avati Tallinna Lastekodu Nõmme kontoris roheline puhketuba. Ettepanek puhketoa hubasemaks muutmiseks tuli töötajate küsitlusest. Puhketoas on nüüd õdus olemine, massaažitool, vaimse tervise infomaterjalid ja inspireerivad tsitaadid seinal. Oktoobris-novembris toimus vaimse tervise kuu, mille raames korraldati koolitused, teraapia- ja loovuspäev ning liikumismäng. Toimuvad ka iga-aastased liikumisväljakutsed ja sammukogumise võistlused. Kontoris peetakse arvestust jäätmete valesti liigiti kogumise juhtumite kohta. Üldiselt on jäätmete liigiti kogumisega hästi, kuid kõige rohkem tekitab töötajates küsimusi, kas tegemist on pakendi- või segaolmejäätmega. Asutuse Facebooki lehel algatati nõude kogumise kampaania, et üritustel saaks kasutada korduskasutatavaid nõusid. Kahel kevadel on tehtud ka taimede kogumise üleskutseid, mille raames on saadud palju taimi ja tehtud nende ümberistutamise talgud.

Meil on rõõm näha, et Tallinna Lastekodu Nõmme kontor jätkab edukalt rohelise kontori süsteemi arendamist.

Pildil Tallinna Lastekodu juhataja Meelis Kukk ning arendus- ja kvaliteedijuht Margit Randaru

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!