17. aprillil toimunud veebiseminaril arutleti, kas tekstiilisektorit saaks jätkusuutlikumaks muuta ringmajanduslik lähenemine ja kas säärane pööre oleks võimalik ka Eestis?
Praegune kriis tõstab teravalt esile saastava moe- ja tekstiilisektori kitsaskohad. 17. aprillil toimunud veebiseminaril arutleti, kas tekstiilisektorit saaks jätkusuutlikumaks muuta ringmajanduslik lähenemine ja kas säärane pööre oleks võimalik ka Eestis? Kaasa arutlesid muuhulgas moedisainer Reet Aus, Humana Eesti, Stella Soomlais, FashLab, Lindström, TalTech ning tekstiilivaldkonna eksperdid Põhjamaadest.
Veebiseminari arutelu käigus tõsteti esile vajadus Eestis ringse tekstiilisüsteemi arendamist ühiselt ja koordineeritult juhtida. Ka siin tasuks vaadata just Põhjamaade suunas, kus riigi toel on nii tekstiilisektori ettevõtete, jäätmekäitlejate kui ka uurimisasutuste koostöös ringset tekstiilisüsteemi (sealhulgas vajalikke tehnoloogilisi ja organisatoorseid lahendusi ning ringseid tooteid ja ärimudeleid) pikaajalise programmi toel arendatud. Just selline lähenemine annaks kõige parema tulemuse. Selline ühisprogramm vajaks aga ellukutsumist ja selget riiklikku poliitilist kui ka rahalist toetust.
Loe täispikka uudist lehelt bioneer.ee
Veebiseminari ”Ringmajandus ja tekstiilid” korraldasid 17. aprillil Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) KIKi toel. Veebiseminari salvestust saab täispikkuses järele kuulata ja materjalidega tutvuda.
Üritus viidi läbi KIK rahastatud projekti “Ringmajanduse ja ringdisaini parimad praktikad” raames.