Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

21
dets.

Roheline Kontor kogub populaarsust

IMG_7670 copyOktoobrikuu algul toimus keskkonnajuhtimissüsteemi EMAS ja Rohelise Kontori konverents, kus muuhulgas anti kätte Rohelise Kontori tunnistused ning tunnustati 2016.a parimat kontorit. Tänaseks on, lihtsa kontoritele mõeldud keskkonnajuhtimissüsteemi, Rohelise Kontori tunnistuse saanud 31 avaliku- ja erasektori kontorit üle Eesti ning selle aasta lõppedes on lisandumas veel 4 kontorit.

Rohelise Kontori süsteem sai alguse 2011. aastal alanud EL Leonardo da Vinci programmi rahastatavast projektist „Rohelise Kontori võrgustik Euroopa Liidus“. Antud rahvusvahelises projektis osales EKJA asutajaliige Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) ning 3-aastase projekti käigus töötati välja mitmed materjalid (Rohelise Kontori käsiraamat, ökoloogilise jalajälje kalkulaator, virtuaalne roheline kontor jne) ja kriteeriumid, mis on abiks tänastele Rohelise Kontori süsteemi rakendajatele. Esimesed Rohelise Kontori tunnistused andis välja SEI Tallinn, kuid alates 2015. aastast annab tunnistusi välja ning süsteemi tööd koordineerib EKJA.

Rohelise Kontori tunnistuse saavad organisatsioonid, kes tegutsevad vastavalt paika pandud keskkonnahoidlikele ning töötajasõbralikele põhimõtetele. Tänu süsteemsele tegutsemisele kaasneb nii loodusvarade säästlikum kasutamine (pabertooted, erinevad kontoritarbed, elektri- ja soojaenergia, fossiilsed kütused jne), jäätmetekke vähenemine kui ka sellest tulenev kulude kokkuhoid ning tervislikum töökeskkond.
Paljud kontorid on mõistnud, et lisaks üldkulude vähenemisele säästlikuma energia- ja ressursikasutuse osas, motiveerib Rohelise Kontori süsteemi loomine ka töötajaid, ühendab kollektiivi ning loomulikult tõstab ka ettevõtte mainet.

Advokaadibüroo Raidla Ellex juhtivpartner Ants Nõmper lisab: „Meil on hea meel ühe esimese Rohelise Kontori kriteeriumid täitnud Eesti advokaadibüroona oma valdkonnas ideed tutvustada. Advokaadibüroo igapäevases töös on paratamatult väga palju paberimajandust ja siit ka vajadus, kuidas oma äris ressursse teadlikumalt juhtida. Täna, Rohelise Kontorina, oleme esimese sammuna vähendanud paberikasutust ning vabanenud plastikpakendis joogitarnetest oma igapäevases töökeskkonnas.“

„Rohelise Kontori põhimõtted on muutumas nii organisatsioonidele kui töötajatele üha olulisemaks. Mõtleme rohkem sellele, kuidas toimetada keskkonnasäästlikult ja nautida töökeskkonda, kus veedame suure osa oma päevast. Mõnusas kontoris töötamine tõstab ka oluliselt tööviljakust ja tootlikkust,“ ütles Rohelise Kontori süsteemi eestvedaja ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinna) programmijuht Harri Moora.

Oktoobri algul toimunud „EMAS keskkonnajuhtimissüsteemi ja Rohelise Kontori konverentsil“ anti üle 2016. aasta tunnistused ja aasta parima Rohelise Kontori auhind. Toimunud üritus võttis kokku Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekti, mille tulemusel rakendati 2015. aastal Tallinna Keskkonnaametis Euroopa keskkonnajuhtimissüsteem EMAS ja mitmetes ametites Rohelise Kontori süsteem.

Toimunud konverentsil pärjati aasta parima Rohelise Kontori auhinnaga Paldiski mnt 48A kontorihoone, kus asuvad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Munitsipaalpolitsei Amet, Energiaagentuur ja väiksemad sihtasutused. “Paldiski mnt 48A kontorihoones töötavad erineva suurusega linnaasutused, kes kõik pingutavad oma võimaluste piirides ühise eesmärgi nimel, et tagada mugav, kestlik ja keskkonna suhtes vastutustundlik organisatsioonikäitumine. Hoolime väga oma töötajate tervisest ja heaolust, pakkudes võimalust töökeskkonnas saada massaaži, stretchingut, arstiabi, toituda tervislikult ning liikuda mere ääres ja osaleda toredatel ettevõtmistel. Vaatame maailma läbi roheliste prillide,” kommenteeris Paldiski mnt 48A hoones tegutseva Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti arendus- ja haldusosakonna peaspetsialist Aire Johanson.

Eelmisel aastal oli parimaks Roheliseks Kontoriks Statistikaamet. EKJA liikmetest on Rohelise Kontori tunnistuse saanud DHL Eesti, Ragn-Sells AS, Rödl ja Partner OÜ.

Rohelise Kontori materjalidega saab tutvuda EU Green Office kodulehel ning tunnistuse saamise kohta saab täpsemalt lugeda EKJA kodulehelt.

Maarja Jõe

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!