Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

21
dets.

Keskkonnainnovatsiooni lahendustest Arvamusfestivalil

2

Ettevõtjad peaksid tegema keskkonnateadlikumaid valikuid ja riiklikul tasandil tõhustaks keskkonnainnovatsiooni arendamist tihedam koostöö, leidsid augusti keskpaigas Paides toimunud Arvamusfestivalil osalenud Keskkonnainnovatsiooni ala arutlejad.

Advokaadibüroo GLIMSTEDT kutsus ellu ja korraldas koostöös Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsatsiooniga 13. augustil Paides Keskkonnainnovatsiooni ala arutelud, mille eesmärk oli leida üheskoos lahendusi, kuidas tõhustada keskkonnainnovatsiooni ettevõtlussektoris.

Arutati, mis on keskkonnainnovatsioon, kuidas innovatsioon aitab luua uusi ärivõimalusi ja mil moel mõõta keskkonnainnovaatiliste lahenduste mõju. Arutlejate sõnul aitaks keskkonnainnovatsiooni oluliselt tõhustada riiklikul tasandil ministeeriumide ülene arengustrateegia, samuti tuleks koostööd suurendada erasektori ja teadusasutuste vahel.

Arutelude tulemusena nähti, et keskkonnainnovaatiliste lähenemiste suurendamiseks erinevates ärisektorites tuleks eelkõige suurendada teadlikkust – nii võimaluste, mõjude kui tehniliste lahenduste osas. Eraldi tähelepanu pöörati ka tulevikutehnoloogiatele ja tutvustati Eesti säästliku innovatsiooni teerajajaid. „Keskkonnainnovatsiooni arendamisel peaks IKT-lahendustel olema toetav roll, mis aitab ettevõtte tegevuse nii äri kui keskkonna jaoks päriselt ka kasulikumalt tööle panna,“ leidsid keskkonnahuvilised arutlejad.

Ala viimasel arutelul keskenduti üha populaarsemaks muutuva mahetootmise jätkusuutlikkusele ja ka seal leiti, et teadlikumate valikute tegemine aitaks valdkonna ja inimeste tervise arengule märkimisväärselt kaasa.

Aruteludes osalesid teiste seas keskkonnaministeeriumi asekantsler Margit Martinson, Eesti Energia keskkonnajuht Olavi Tammemäe, Startup Estonia projektijuht Caroline Rute, Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Innovation Norway Baltikumi esinduse juht Tiina Link, SEI Tallinn juhataja Lauri Tammiste, OÜ Loodusvägi tegevjuht Kristo Tuurmann ja veel hulk teemasse pühendunud ettevõtjaid ning eksperte.

12.-13. augustil Paides peetud neljandal Arvamusfestivalil peeti maha pea 230 arutelu ja neil osales ligi 9000 inimest. 2017. aastal toimub Arvamusfestival 11. ja 12. augustil Paides.

Täname koostööpartnereid, kes aitasid ala keskkonnasõbralikuks kujundada – Plastrex, Toom Tekstiil, Elise Aed.

Keskkonnainnovatsiooni ala pildid.

Kristel Laurson

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!