Keskkonnahoidliku ehk rohelise kontori eesmärk on kontori tegevuse keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine.
Rohelise kontori süsteemi võib vaadelda kui lihtsat keskkonnajuhtimissüsteemi. Selles on ära määratletud kontoritegevusega seotud olulised juhtimise ja keskkonnategevuste toimimisega seotud põhimõtted ja kriteeriumid, mida kontorid peavad järgima.
Oluline on, et rohelise kontori põhimõtete rakendamine toimuks süsteemselt ja järjepidevalt. Roheline kontor ei nõua, et omaksite põhjalikke keskkonnaalaseid teadmisi – piisab tahtest säästlikult tegutseda.
Rohelise kontori süsteem järgib Plan-Do-Check-Act ehk kavandamise-elluviimise-kontrollimise-täiustamise tsüklit (nn Demingi ring), mis on omane mistahes juhtimissüsteemi toimimisele. Lühidalt hõlmab selline süsteemne lähenemine järgmist: keskkonnategevuse kavandamist (keskkonnamõju hindamist, keskkonnapoliitika väljatöötamist, keskkonnaeesmärkide püstitamist ning tegevuskava koostamist), kavandatud tegevuste elluviimist ja toimivana hoidmist, organisatsiooni keskkonnategevuse tulemuslikkuse jälgimist ja tegevuse täiustamist (vt joonist allpool).
Rohelise Kontori süsteemi elemendid