Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

28
apr.

Järelvaadatav: “Teabevahetuse rakkerühma I kohtumine”

Ringmajanduse mõiste sisu võib esmamuljel tunduda kui väga laialdaselt kasutatav ja teada tuntud väljend. Tegelik olukord näitab siiski seda, et see teema vajab olulisel määral üheselt lahti mõtestamist ning selle teabe edastamist eri valdkondadele. 

Ringmajanduse edendamise ja selle alase teabe ning info levitamise eesmärgil kutsus Keskkonnaministeerium koostöös EKJA Ringmajanduse Foorumiga kokku teabevahetuse rakkerühma, et ringmajandust puudutav oluline info ei jääks praeguses infomüras tahaplaanile ning meil oleks süsteemne ja koordineeritud platvorm teabevahetuseks eri huvigruppide vahel. Rakkerühm soovib leida lahendused probleemidele, kuidas kogu praeguses infomüras ja -rägastikus leida need õiged suunad ja allikad, millele tugineda.

Töörühma esimene sissejuhatav kohtumine toimus 28. aprillil 2021, kuhu kutsuti kõiki huvitatud osapooli aktiivselt kuulama, kaasa rääkima ja oma mõtteid avaldama. Kohtumisel tutvustati vaateid, kuidas antud rakkerühm saaks panustada ringmajanduse tegevuskava loomise protsessi. Samuti on sooviks tuua välja valdkonnaülesed probleemid ja murekohad, millele koostöös eri huvigruppide abiga pakkuda välja reaalsed lahendused. Üheks oluliseks fookuseks, mis antud kohtumisest välja koorus, on avalikkuse kaasamine. Antud teabevahetuse töörühma abiga ongi soov lisaks ettevõtetele ja avalikule sektorile jõuda ka avalikkuse tähelepanu alla, kuna hetkeolukord näitab pigem seda, et laiem üldsus ei ole kursis ringmajanduse kui uue majandusmudeli olemusega. Ühiskonna kui tarbijate igapäevastel valikutel on oluline mõju keskkonnale. Teadlikkuse suurendamine ning nõudluse tekitamine jätkusuutlike toodete järele aitab kaasa keskkonnaga arvestava majanduse arengule.

Just sellistele muutustele soovib rakkerühm anda oma panuse ja kui Sul on samuti ideid ja mõtteid, mida soovid jagada, tule mõtle rakkerühmas kaasa!

Teabevahetuse sihtrühmad:

Ettevõtted
Avalik sektor
Avalikkus

Suunad, millele teabevahetuse töörühm keskendub:

Süsteemne ja koordineeritud infovahetus eri rakkerühmade ja huvigruppide vahel
Erinevate ringmajandust puudutavate tegevuste sh ürituste kajastamine
Parimate praktikate kogumine ja tutvustamine
Eri valdkondade osapoolte eesmärkide, arvamuste ja sõnumite koondamine
Rahvusvaheline infovahetus

Vaata kohtumise salvestust siit:

Play Video

Kohtumise ettekanded:

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!