Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

30
aug.

Testi, milline on sinu ettevõtte jätkusuutlikkuse võimekus!

Eesti Disainikeskus annab teada, et valminud on uus ringdisaini valdkonda tutvustav veebileht www.ringdisain.ee, kus saab testida oma ettevõtte jätkusuutlikkuse võimekust.

Eesti Disainikeskuse, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ja EKJA koostöös on valminud eesti- ja ingliskeelne veebileht, mis koondab ringdisainiga seotud info, valdkonna värskeimad uudised, Eesti ringmajanduse ja ringdisaini ekspertide kontaktid ning inspireerivad näited. 

Lisaks sisaldab leht ka ringdisaini auditi küsimustikku, mida täites saavad ettevõtted tagasisidet oma valmisolekust ringdisaini rakendada ning suunised, milliseid abivahendeid kasutada, et oma tegevust ja tootearendust rohkem ringsemaks muuta.

Harri Moora (Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse keskkonnakorralduse programmi juhataja ja vanemekspert ning EKJA juhatuse liige) sõnul mängib uute keskkonnahoidlike toodete ja teenuste arendamises võtmerolli oskus kasutada uusi ringdisaini strateegiaid ja lahendusi: ‘‘Eesti ettevõtete huvi ressursitõhususe ja ringse tootearenduse vastu on hüppeliselt suurenenud. Osaliselt on selleks põhjust andnud Euroopa Liidu regulatiivne surve ja teisalt on ettevõtted hoomanud, et ka turg on kiiresti hakanud keskkonnahoidlikke tooteid ja teenusid eelistama, mistõttu pole pikemas perspektiivis võimalik olla äriliselt jätkusuutlik, kui nendele küsimustele süsteemselt tähelepanu ei pööra.‘‘

Ringdisain on disainiprotsess, mille eesmärgiks on toodetele ja teenustele uuenduslike ja jätkusuutlike lahenduste loomine, rõhutades loodusvarade mõistlikku tarbimist, jäätmete vähendamist ja uute innovaatiliste ärimudelite loomist, mis aitavad toodete ja teenuste ringsust ja nende kasutuse pikaajalisust tagada. Ühtegi materjali ei raisata, vaid ressursid ja materjalid ringlevad võimalikult kaua ning toodavad seeläbi suuremat väärtust. Tooted disainitakse ja kasutatakse nii, et oleks võimalik toodete, nende komponentide ja materjalide pikaajaline kasutamine, korduskasutamine ja parandamine. Eesmärk on vähendada vajadust uue, loodusest tuleva tooraine järele ning tagada, et loodusesse tagasi jõudvad ained ei tekita ebasobivaid kõrvalnähtusi.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!