Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

16
okt.

Kas keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitel tuleb sel korral Sinu ettevõttele?

Taas on kätte jõudmas see aeg, millal selgitatakse välja aasta kõige keskkonnasõbralikumad ettevõtted. Konkurss “Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte” ootab kõiki keskkonnahoidu panustavaid ettevõtteid kandideerima alates 1. novembrist kuni 1. detsembrini 2017. Tunnustused jagatakse kolmes kategoorias: keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess.

Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte keskkonnajuhtimise kategoorias keskkonnaministrilt auhinda kätte saamas. Foto Jake Farra

Konkursil osalemiseks on vajalik täita ankeet. 2016. aasta konkursi üks võitjatest Ensto Ensek jagab oma kogemust, mida keskkonnajuhtimise kategoorias saavutatud esikoht ettevõttele andnud on.

Ensto Enseki keskkonnaspetsialist ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juhatuse liige Tiiu Paavel selgitab, et saadud tunnustus on rohkem kui vaid tiitel. “Soovitan kindlasti ettevõtetel konkursil osaleda, kuna see on suurepärane võimalus esitleda, kuidas ettevõte keskkonnahoidu panustab ja saada tehtu eest ka vääriline tunnustus. Eestis on see ainuke omataoline konkurss, mis on ühtlasi ka väga hea platvorm, kus jagada parimaid praktikaid ettevõtete vahel. Seeläbi arendame kogu Eesti ettevõtluses keskkonnateadlikku käitumist,” rääkis Tiiu.

Tunnustus annab uut indu edasi tegutsemiseks

Kellele meist ei meeldiks saada oma töö eest kiitust? Keskkonnavaldkonnas tehtavad parendused on sageli iseenesest mõistetavad ja seetõttu ei pöörata saavutustele sageli piisavalt tähelepanu. Tiiu sõnul võimaldab keskkonnasõbraliku ettevõtte konkurss töö tegijatel, kelleks sageli on ettevõtte keskkonnaspetsialistid, särada. “Ensto võitis 2016. aasta konkursil Keskkonnajuhtimise kategoorias. Saime peale võitu positiivset tagasisidet teistelt ettevõtetelt, mitmed ettevõtted soovisid seejärel meid külastada ja meie kogemusest õppida. Lisaks jäime silma ka Osooni meeskonnale ja nii tõime oma kogemusest näiteid ringmajandusest rääkivas saates,” jagas Tiiu konkursil osalemisest saadud kasu.

Keskkonnajuhtimise kategoorias tõi võidu ettevõttesisese Green Office kontseptsiooni väljatöötamine ja rakendamine. Foto erakogu

Lisaks tunnustusele saab võitja ka auhinna. Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursi üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel valida välja pakutud auhindade seast keskkonnatulemuslikkuse või enesetäienduseks auhinna, mille maksimaalne väärtus on kuni 35 000 eurot. Lisaks saavad üldvõitja ja valdkondade võitjad keskkonnamärgise, mille läbi oma ettevõtet tutvustada ja usalduskapitali tugevdada.

Kuidas konkursil osaleda?

Konkursi osalemise ankeet ja tingimused on leitav keskkonnaauhinna kodulehelt: http://www.keskkonnaauhind.ee. Osalemiseks tuleb täita elektrooniline ankeet (hetkel pole võimalik ankeeti salvestada, küll aga on võimalik küsimusi näha), millele saab illustratsiooniks juurde lisada kuni neli faili. Tiiu sõnul on konkursil osalemise ankeeti hea täita meeskonnatööna. “Meie oleme üldjuhul teinud nii, et täidan küsimustiku esimeste mõtetega. Seejärel jätan ankeedi mõneks päevaks tähelepanuta ja täiendan uute mõtetega. Peale seda saadan dokumendi paarile kolleegile ülevaatamiseks ja ideede kogumiseks ning koostöös viimistleme ja otsime ka parimat sõnastust,” tutvustas Tiiu enda praktikat. “Kui teie ettevõttes on käsil mitu head algatust mida konkursile esitada, siis ei pea nende vahel valima hakkama, sest üks ettevõte võib kandideerida mitmes valdkonnas korraga.” Tiiu lisas, et küsimustik ei ole tegelikult keeruline ja lubatud on ka mõnele küsimusele vastamata jätta, kuid sellisel juhul tuleb vastamata jätmist kindlasti põhjendada.

 

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!