Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

24
mai

Järelvaadatav: Veebiseminar “Tööstusheite direktiiv ja KeHJS – muudatused seadusandluses”

23. mail 2023 toimus EKJA veebiseminar teemal “Tööstusheite direktiiv ja KeHJS – muudatused seadusandluses”.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnatehnoloogia osakonna nõunik Pärtel Niitaru tutvustas seminaril tööstuheite direktiivi muudatusi, mille on välja pakkunud Euroopa Liidu nõukogu. Direktiiviga laiendatakse hõlmatud tegevusalasid, täpsustatakse keskkonnaloa nõudeid ning parandatakse üldsuse osalemist otsuste tegemisel ning juurdepääsu teabele ja õigusemõistmisele. Muuhulgas muutub kohustuslikuks keskkonnajuhtimissüsteemi olemasolu ja selle osade avalikustamine.

Keskkonnakorralduse osakonna nõunik Ülle Luiks rääkis keskkonnamõju hindamise ja juhtimissüsteemi seaduse (KeHJS) muudatustest. Muudatused on seotud eelkõige taastuvenergia arendamise kiirendamise (TAK) eelnõuga, mille eesmärk on kiirendada ja lihtsustada loamenetlusi ning keskkonnamõju hindamist. TAK eelnõuga kavandatakse kiirendada KMH menetlust tervikuna kõikide projektide, mitte üksnes taastuvenergia projektide jaoks.

Seminaril tõstatati ka küsimusi, kuidas võiks tööstusheite direktiivi muudatused ja auditeerimine seostuda EMAS ja ISO 14001 keskkonnajuhtimissüsteemidega ning kestlikkuse aruandlusega. Lisaks saadi vastus, kas KeHJS muudatused seavad ka keskkonnamõju hindajatele lühema ajaraami.

 

Vaata seminari salvestust:

Play Video about Seminari bänner

Seminari ettekanded:

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!