Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

29
sept.

Aitame Eestis toitu päästa! Valminud on uus veebileht toiduannetamine.ee

29. septembril tähistatakse teist korda rahvusvahelist toiduraiskamise vähendamise päeva. Igal aastal läheb maailmas toodetud toidust 1/3 raisku ehk prügikasti, samas kasvab inimeste arv, kellel on toidust puudus.

Eesti on liitunud rahvusvahelise algatusega toiduraiskamise vähendamiseks. Selleks on ühendanud oma jõud Keskkonnaministeerium, Maaeluministeerium ja Sotsiaalministeerium koostöös oluliste toidu tootmist, käitlemist ja müüki esindavate erialaliitudega. Võetud eesmärkide saavutamiseks on toidu annetamise edendamine väga oluline.

Sotsiaalministeeriumis on valminud uus koduleht https://toiduannetamine.ee/, kus saab vaadata üle Eesti organisatsioone, kellele annetada ülejäänud toit.

Oluline on toimetada nii, et toitu ei jääks üle ja kui ikkagi jääb üle, tuleks see võimalusel annetada. Toidu annetamisega tegelemine võib tunduda lisatöö ja lisakuluna, kuid tegelikult on see ettevõttele ja tema mainele kasulik. Toitu ära visates tuleb tasuda jäätmeveo ja -käitluse eest, aga annetamisel neid kulusid ei ole ja ettevõte saab kaasa aidata parema maailma loomisele.

Kvaliteetsete toiduülejääkide kogumine ja ümberjaotamine on hea võimalus säästa keskkonda ja toetada abivajavaid peresid ja üksi elavaid vanemaid inimesi, sajad Eesti ettevõtted panustavad juba praegu toidu päästmisesse.

Annetamisel on kõige olulisem toidu ohutuse tagamine. Selleks on Põllumajandus- ja Toiduamet koostanud juhendi, mis on praegu uuendamisel ning valmib eeldatavalt oktoobrikuu jooksul. Lisainfot selle kohta, kuidas tagada toiduohutus annetamisel, leiab Euroopa Komisjoni kodulehelt: Food Donation (euroopa.eu)
Valminud interaktiivselt lehelt saab infot hiljuti avaldatud uuringu kohta ja näeb ka maksundusega seonduvat. Lisaks Toidupangale aitavad Eestis annetatud toidu abivajajateni viia Lasterikaste Perede Liit, Päästearmee, Punane Rist, Puuetega Inimeste Liit, kirikud ja kogudused jt.

Vaata toiduannetamisega seotud müüte: https://toiduannetamine.ee/
Loe lähemalt ka Keskkonnaministeeriumi ja Tarbi toitu targalt kodulehekülgedelt.

 

Aitame Eestis toitu päästa!

Sotsiaalministeerium
Keskkonnaministeerium
Maaeluministeerium

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!