Tänapäeva ehituses kasutatakse soojusisolatsioonimaterjalina valdavalt klaas- ja kivivilla või erinevaid polümeerseid vahtmaterjale (nt vahtpolüstüreen), mille tootmine on üldjuhul suure keskkonnajalajäljega. Polümeersete materjalide puhul on tihti tõstatatud ka terviseriskidega seotud küsimusi. Nii on paljudel tarbijatel tekkinud huvi keskkonnahoidlike ja looduslike lahenduste vastu ehituses.
Werrowool OÜ toodab tervise- ja keskkonnahoidlikku puistevilla, kasutades selleks paberjäätmeid (vanad ajalehed ja pakendid). Nii panustatakse oma tootega hoonete energiatõhususe tõstmisse, tehes seda ringmajanduse põhimõtete järgi ja pakkudes nii lahendust ka jäätmeprobleemile.
Werrowool OÜ on Võrumaal asuv väike (viis töötajat) ettevõte, mis toodab vanapaberist, vanadest ajalehtedest ja lainepapist soojusisolatsioonimaterjalina kasutatavat tselluvilla. Ettevõte on nii oma toote kui ka tootmisprotsessi arendamisel lähtunud maksimaalsest keskkonnahoiust. Peale paberjäätmete kasutatakse tselluvilla koostises ka muid looduslikke, sh jääkmaterjale (looduslikke soolasid). Werrowooli tselluvill sobib erinevatele hoonetüüpidele, sest on hingav, kahjurikindel ning vähendab hallitamise riski. Nii tagab see hea sisekliima näiteks allergikutele. Uuesti ringlusse (tselluvilla toormeks) lähevad isegi villa transportimiseks kasutatavad paberkotid. Seega võib öelda, et Werrowooli tootmisprotsess on ka ise jäätmeteta. Toote arendamisel on ettevõte teinud aktiivselt koostööd erinevate uurimisasutustega nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil, et hankida kõige uudsemat informatsiooni toote arendamiseks. Lisaks panustatakse keskkonnateadlikkuse suurendamisse koostöös koolide jt haridusasutustega.
Werrowool tegutseb lokaalsel põhimõttel. Tegu on ainsa Eesti soojusvilla tootjaga. Nii on ka toote transpordist tulenevad mõjud minimaalsed. Tegutsedes maapiirkonnas, panustatakse ettevõtluse arengusse väljaspool suuri keskusi.
Werrowool on saanud oma toote ja ärimudeli keskkonnahoiu tunnustusena mitmeid auhindu. Näiteks võitis ettevõte Keskkonnaministeeriumi konkursi „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte 2013” (nii keskkonnajuhtimise kui ka keskkonnasõbraliku toote või teenuse kategoorias).
Werrowooli tselluvill on kindlasti üks kõige keskkonnahoidlikumaid soojustusmaterjale, mida Eestis praegu on võimalik kasutada. Koosnedes 90% ulatuses vanapaberist, on seda materjali võimalik ka kasutusaja lõppedes uuesti ringlusse suunata. Tselluvilla omadused (kerge paigaldada, väga heade soojustusomadustega, hingav, kahjuri- ja hallituskindel) annavad sellele palju eeliseid võrreldes teiste alternatiividega. Samas ei ole tselluvill kallim muudest turul kättesaadavatest soojustusmaterjalidest.
Üks suuremaid probleeme on ehitussektori (sh arhitektide ja inseneride) konservatiivsus ning suurte ehitusmaterjalitootjate ja edasimüüjate kontrollitud turg, mis ei soosi väiketootjaid ega keskkonnahoidlikke alternatiive. Nii on enamasti kliendi esimene valik ikka konventsionaalsete lahenduste pakkujad. Samas on klientide keskkonnateadlikkus hakanud üldise keskkonnahoiu taustal üha kasvama ja aina enam eelistatakse alternatiivseid materjale ja tooteid.
Tselluvilla edukus sõltub palju vahendajate (sh paigaldajate) pädevusest ja töö kvaliteedist, mistõttu on oluline teha koostööd usaldusväärsete paigalduspartneritega.
Nii nagu mitmete teiste jäätmetest ringseid tooteid valmistavate ettevõtete puhul, on ka Werrowool täheldanud probleeme paberijäätmete kättesaadavusega. Jäätmete (eelkõige vanapaberi) kogumisega tegelevatel ettevõtetel on enamasti enda realiseerimiskanalid ja nii võib olla raske vajalikke jäätmeid ja tooret turult kätte saada. Vanapaberi kättesaadavust on Werrowool korvanud papp-pakendi kasutamisega. Kuna lisaks on vanapaberi tekkekogus ajalehtede ja ajakirjade kasutamise vähenemisega oluliselt kahanenud, siis aitab üha enam tekkivatele papijäätmetele keskendumine toormeprobleemi vältida ka tulevikus.