Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

19
juuni

TEHIKus jälgib hoone ressursikasutust AI

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusel (TEHIK) on rohelise kontori tunnistus. Organisatsiooni büroohaldur Kätlin Pirk tutvustab, millised nutikad lahendused keskkonnasäästu saavutamiseks on neil kontoris kasutusel ning millised on edasised arenguplaanid.

Kas ja millised olid keerulisemad valdkonnad rohelise kontori kriteeriumite täitmisel?

Hoidsime ka enne rohelise kontori märgise taotlemist rohelist kurssi ning seetõttu midagi ülemäära keerulist kriteeriumite täitmisel polnud. Juba varem pidasime oluliseks jäätmetekke vähendamist (tubades ei ole prügikorve vaid sorteerimisjaamad asuvad ainult köökides), ei kasutanud ühekordseid nõusid, osaliselt on maja interjööris kasutatud loodussõbralikke ja taaskasutatud materjalidest toodetud elemente, jne. Pigem tuli võtta veelgi tugevam suund andmete kogumisele ja nende analüüsimisele ning majas rohelise kontori põhimõtete kommunikeerimisele ja teadlikkuse tõstmisele.

Millised nutikad tehnilised lahendused on TEHIKu kontoris kasutusel, mis aitavad ressursse kokku hoida?

Eelmise aasta viimasel kvartalil võtsime kasutusele uudse AI-l põhineva energiasäästulahenduse R8. R8 aitab meil vähendada elektritarbimist ja hoone ülalpidamise kulusid ning vähendada seeläbi ka meie süsinikujalajälge. Lisaks on meil maja katusel ka 132 päikesepaneeli tootlikkusega 50kW, mis aitavad katta märkimisväärse osa maja energiatarbimisest.

Mida ja milliseid tegevusi olete teinud töötajate keskkonnateadlikkuse tõstmiseks?

Kindlasti on siinkohal oluline keskkonnateadliku töötaja meelespea, mis tehiklasel igas köögis pilku püüab. Lisaks on loodud ka eraldi siseveebi alamleht, kuhu kogu rohelise kontoriga seotud info on koondatud. Korraldame ka erinevaid keskkonnateadlikkust tõstvaid üritusi, koolitusi ja kampaaniaid nagu näiteks toiduraiskamise vähendamise koolitus, jäätmete liigiti kogumise koolitus, digikoristuspäevad, ühised puude istutamise talgud ning paljudest huvitavatest tegevustest koosnev tervisenädal.

Millised on edasised rohelise kontori plaanid ja arengud?

  • KHG jalajälje mõõtmine: hakkame mõõtma ja analüüsima kasvuhoonegaaside (KHG) jalajälge, et veelgi paremini mõista ja vähendada oma keskkonnamõju.
  • Digikoristuse jätkamine: järgmise digikoristuse korraldamine on plaanis neljandas kvartalis 2024.
  • Rohenädala korraldamine: Sügisel toimub esmakordselt rohenädal, mis keskendub erinevatele keskkonnateemadele, taaskasutusele ja töötajate teadlikkuse tõstmisele neis valdkondades.
  • Büroopinna efektiivsuse tõstmine: leida lahendus oma büroopinna maksimaalselt efektiivseks kasutamiseks, vähendades oma kulusid ning seeläbi ka keskkonnamõju.
roheline kontor. tehik.ekja
roheline kontor. tehik. ekja
tehik. roheline kontor. ekja
roheline kontor. tehik. EKJA
roheline kontor. tehik. ekja

Pildid: TEHIK

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!