Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

08
mai

Seminar “Kuhu viid, kliimapoliitika?”

Keskkonnaministeerium korraldab seminari “Kuhu viid, kliimapoliitika?”, mis toimub 21. mail kl 09.30-15.00 ministeeriumide ühishoones (Suur-Ameerika 1, Tallinn).

Riigikogu võttis mullu vastu Kliimapoliitika põhialused aastani 2050, EL tasandil sõlmiti Eesti eesistumise ajal kokkulepped kliimapoliitikas järgmiseks kümnendiks. Tänavu detsembris Poolas toimuval ÜRO kliimakonverentsil on eesmärk vastu võtta Pariisi kokkuleppe rakendamiseks vajalik reeglistik. Neist reeglitest juhindudes tuleb leida ka Eesti jaoks sobivad lahendused.

Seminaril uuritakse kliimaalaste otsuste kokkupuutepunkte igapäevaelu ja teadusega ning kõneletakse järgmistest sammudest riiklikul, kohalikul ja üksikisiku tasandil.Täpsemalt vaadatakse, mida kliimapoliitikas Eesti EL eesistumise ajal kokku lepiti, kuidas see Eesti edasist tegevust mõjutab ning kuidas rahvusvahelistesse arengutesse sobitub. Samuti arutletakse kahes vestlusringis teadlaste, ettevõtjate, noorte, kohalike omavalitsuste, vabaühenduste ja poliitikakujundajate esindajatega, kuidas toime tulla kliimamuutustega, leida võimalusi arendustegevusteks ja anda oma panus rahvusvahelisse tegevusse.

Päevakava
09.30-10.00 Kogunemine ja hommikukohv
10.00-12.00 Vaade kliimapoliitikale Euroopa Liidu tasandilt ja teadlase vaatenurgast ning vestlusring „Meie tee Pariisi“
12.00-12.45 Lõuna
12.45-14.30 Eesti kliimapoliitika visioon, rahastamisvõimalused ja vestlusring „Tegelikud sammud“
14.30-15.00 Kokkuvõte

Kliimaseminari avab keskkonnaminister Siim Kiisler, avaettekande teeb Eesti suursaadik Clyde Kull. Vestlusringe modereerib Anu Välba.

Registreerida saab kuni 15. maini SIIN.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!