Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

11
nov.

Ringsed riigihanked – väljakutsed ja vajalikud meetmed

 

Kuupäev: 25. november 2020 kell 10:00-12:00

Veebipõhine seminar viidi läbi eesti keeles. Seminar kestab 2 h.

Viimasel ajal on üha enam tõstatunud küsimus, et kuidas saab avalik sektor kaasa aidata süsinikuneutraalse ja ringse majandusmudeli poole liikumisel. Euroopa riikide sh ka Eesti kogemus kinnitab, et avaliku sektori keskkonnahoidlikud (sh ringhanked) mängivad olulist rolli uutele keskkonnahoidlikele toodetele ning teenustele esmase turu tekitamisel. Keskkonnahoidlike hangete ühe alaliigi ringhangete põhimõtete laiem rakendamine riigihangetel aitaks oluliselt edendada ringmajanduse põhimõtete rakendamist Eesti ettevõtetes, tuues seeläbi pikemas perspektiivis majanduslikku kasu riigile ja parandades elukeskkonna kvaliteeti.

Keskkonnahoidlike ja ringsete riigihangete edendamine ja laiem kasutamine eeldab aga strateegilist lähenemist. Eesmärgid ja arengusuunad tuleks kokku leppida nii riigi kui ka avaliku sektori organisatsioonide tasandil.

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus koostöös Keskkonnaministeeriumiga osales rahvusvahelises projektis CircPro, mille eesmärgiks oli edendada valitud Euroopa Liidu riikides avaliku sektori ringhangete suutlikkust (lisainfo: http://www.interregeurope.eu/circpro/). Nimetatud projekti raames korraldati seminar, et arutada keskkonnahoidlike riigihangetega seotud kitsaskohti ja väljakutseid ning kaardistada ära vajalikud edasised tegevused ja meetmed, mida oleks nii keskkonnahoidlike ja ringsete hangete edendamiseks vaja ellu viia. Seminari tulemused panustasid CircPro projekti raames keskkonnahoidlike ja ringsete riigihangete edendamise tegevuskava koostamisse.

Päevakava:

  • Avasõnad/sissejuhatus – SEI Tallinn
  • Mis on ringsed riigihanked? – Harri Moora, SEI Tallinna vanemekspert
  • CircPro projekti tutvustus – eesmärk ja tegevused – Evelin Piirsalu, SEI Tallinna vanemekspert
  • Keskkonnahoidlike/ringsete riigihangete edendamise vajalikud elemendid ja tegevused – Evelin Piirsalu, SEI Tallinna vanemekspert
  • Arutelu – keskkonnahoidlike/ringsete riigihangete edendamise tegevuskavaks vajalike meetmete väljapakkumine (eesmärgid, toetusskeem, regulatiivsed meetmed, teadlikkuse suurendamise koolitused, juhendmaterjalid jne)
  • Kokkuvõte ja edasised sammud

Lisainfo: evelin.piirsalu@sei.org

 

Vaata veebiseminari salvestust:

Play Video

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!