Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

21
nov.

Ringmajanduse Foorum ootab ettevõtjaid platvormiga liituma

 

20. november 2018 toimunud ringmajanduse seminaril konverentsikeskuses Bliss Mustamäel tutvustati äsja ellu kutsutud Ringmajanduse Foorumit ja kutsuti ringmajandusest huvitatud ettevõtjaid Foorumiga liituma. Foorumi algatajaks on Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon.

Ringmajanduse Foorum on avatud teabevahetus- ja koostööplatvorm, mille eesmärgiks on tõsta ettevõtete teadlikkust ringmajandusest ja toetada üleminekut ringmajanduse majandusmudelite üha laialdasemale rakendamisele.

Vajame nii tarbijatena kui ka ettevõtjatena uut lähenemist valitsevale lineaarsele ehk „tooda-kasuta-hülga“ majandusmudeleile, millega kaasnevad tõsised keskkonnaprobleemid. Seda pakub meile ringmajandus, kus majandusareng põhineb uutel innovaatilistel tehnoloogiatel ja ärimudelitel, mille aluseks on ressursside ja energia tõhusam kasutamine, toodete korduskasutamine ja jagamine ning materjalide ringlussevõtt.

Ringmajanduse põhimõtete rakendamine ettevõtetes eeldab erinevate osapoolte vahelist pidevat teadmiste jagamist ja koostööd. Siiani on Eestis puudunud ühtne ringmajandust praktiseerivatele ettevõtetele suunatud koostöö- ja teabevahetusvõrgustik, mis aitaks ettevõtetel vahendada teadmisi ja oskusi ning teha aktiivset koostööd ettevõtjate jaoks oluliste osapooltega, sealhulgas ametiasutustega.

„Loodud Ringmajanduse Foorum saab kindlasti olema oluline koostööpartner Keskkonnaministeeriumile ja miks mitte ka teistele ametiasutustele ringmajandust edendava seadusloome kujundamisel ja tegevuskavade koostamisel,“ kommenteeris Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma. „Ringmajanduse kujul on tegemist uue jätkusuutliku majandusmudeliga, kus ettevõtete aktiivne panus on ülioluline,“ lisas Heinma.
Ringmajanduse Foorumi ellukutsumise initsiaatoriks on Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA), kes on koondanud ettevõtteid ja organisatsioone ettevõtlusega seotud keskkonnaalase tegevuse edendamiseks juba üle 15 aasta. „EKJA ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on oluline panustada ringmajandusse ning tagada seeläbi ettevõtlussektori, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus,“ kommenteeris EKJA juhatuse esimees Jana Kelus. See on ka põhjus, miks EKJA on võtnud initsiatiivi, et edendada ringmajanduse temaatikat ja pakkuda ühist koostööplatvormi kõikidele asjast huvitatud osapooltele Ringmajanduse Foorumi egiidi all,“ lisas Kelus.

Ringmajanduse Foorumi liikmeks saab astuda võttes ühendust Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooniga saates e-kirja aadressile ekja@ekja.ee. Lisainfot Foorumi ja liitumise kohta saab lugeda siit.

Ringmajanduse Foorum:
– Toob kokku Eesti ettevõtjad ja teised osapooled, kes tunnevad huvi ringmajanduse ja võimalike sellealaste koostöövõimaluste vastu.
– Kogub ja jagab teavet ringmajanduse arengutest ja parimatest praktikatest.
– Korraldab regulaarseid teavitusüritusi ringmajandusega seotud teemade tutvustamiseks ja arendamiseks.
– Aitab ettevõtetel luua ja vahendada kontakte ringmajanduse ärimudelite rakendamiseks nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil.
– Esindab Foorumiga liitunud ettevõtjaid nii kohalikes kui ka rahvusvahelistes ringmajandusega seotud võrgustikes ja töörühmades.
– Panustab riiklike strateegiate ja asjakohase õigusraamistiku loomisse, mis aitaks kaasa ringmajanduse paremale rakendamisele.

Lisainfo:
Jana Kelus
Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) juhatuse esinaine
jana@kvalita.ee, 509 07 68

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!