Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

01
juuni

Riikliku keskkonnaseire programmi eelnõu avalik arutelu ja väljapanek

Foto: Triin Viilvere

Riikliku keskkonnaseire eesmärk on saada ülevaade riigi keskkonnaseisundist ja selle pikaajalistest muutustest, tagada välislepingutest ja riigisisestest õigusaktidest tulenevate keskkonnaseisundi seire kohustuste täitmine ning hinnata riiklike tegevus-, arengu- ja korralduskavade täitmise mõju keskkonnaseisundile ja selle muutustele.

Avalikule väljapanekule esitatud uuendatud keskkonnaseire programm annab ülevaate tänasest seirest ja seire kavandamise põhimõtetest, pidades silmas reaalseid eelarvelisi võimalusi, seire nõudeid ja vajadusi ning annab ülevaate töö tulemusena määratletud olulisematest arendusvajadustest. Oleme seire allprogrammid läbi arutanud erinevate seiretööde tegijate ja valdkonna ametnikega. Meie eesmärk oli seiretegevused kokkuvõtvalt ära kirjeldada ning tagada seeläbi kogu programmist selgem ülevaade ja luua ühtne alus, kust minna edasi vajalike muudatustega.

Riikliku keskkonnaseire programm koosneb järgmistest Keskkonnaministri 23.01.2017 määrusega nr 3 „Riikliku keskkonnaseire programmi ja allprogrammide täitmise nõuded ja kord“ nimetatud allprogrammidest: meteoroloogiline ja hüdroloogiline seire; välisõhu seire; põhjavee seire; pinnavee seire; mereseire; elustiku mitmekesisuse ja maastike seire; metsaseire; kompleksseire; kiirgusseire; seismoseire; mullaseire; tugiprogramm.

Väljapanekule esitatud allprogrammid sisaldavad infot:
1) allprogrammide seireobjektide taustanalüüsi ja valiku põhimõtteid;
3) tööde kirjeldust;
4) andmeid vastutavate täitjate valiku ja põhimõtete kohta;
5) tegevuste tulemuste kompleksse analüüsi põhimõtteid;
6) programmi elluviimise kava ja selleks ette nähtud vahendeid;
7) võimalikke riskitegureid programmi elluviimisel;
8) näitajaid, mille alusel on võimalik hinnata programmi tõhusust ja edukust.

Programmi avalik väljapanek toimub perioodil 21.05.2018-19.06.2018 ja avalik arutelu 11. juunil algusega kell 13.00 Keskkonnaagentuuri Tallinna kontoris (Mustamäe tee 33, 1. korrus, saal).

Programm on leitav Keskkonnaagentuuri veebilehelt ja paberkandjal E-N kell 8.00-17.00, R 8.00-15.45 Keskkonnaagentuuri kontori fuajees.

Kommentaare, küsimusi ja vastuväiteid programmi kohta saab esitada kirjalikult avaliku väljapaneku perioodil e-posti aadressil kaur@envir.ee või suuliselt avalikul arutelul.

Avalikul arutelul osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 6. juuniks SIIN.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!