Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

13
apr.

Paldiski maantee 48a Rohelise Kontori kiiksud

 

Meie maja on ikka veel täitsa värske ja “roheline”, kuigi suurest remondist möödus 4 aastat. Aga lisaks tavalisele majale oleme ka muid vahvaid asju välja mõelnud, et igapäevarutiinist mööda vaadata ja veidi teistpidi hingamist inimestele anda.

Sotsiaal ja Tervishoiu Ameti  lõõgastumissaal on nii heleroheline ja apetiitne, nagu esimene salatileht. Kui sinna satud, siis jäädki istuma. Seinal on ripp-redel, kus end venitada, keegi pedaalib nurgas rattal, keegi võtab kööginurgas ahjust välja värske õuna- või rabarberikoogi. Keegi on põrandal ja annab koogi lahtilõikamiseks juhtnööre – ise plankasendis, et kõhulihastele trimmi juurde anda. Väga populaarne on üheskoos lõunat süüa ja omavahel toite vahetada/degusteerida. Nälga ei jäeta kedagi.

Sügisel käis mupo rahvas sealt koduaia õunu näppamas. Kuigi mupo köögis on ka koduõunad olemas, pole need sugugi nii suured ja magusad kui sotsidel.

Mupokad jälle koguvad kohvipaksu, sest sealne rahvas lihtsalt on kohvijooja rahvas. Kohvipaks rändab kas ameti juhataja kalastuseks mõeldud vihmausside turgutamiseks või siis vanaema roosipeenrasse  viimiseks. Väike kiiks, mis loeb!

Teine püsiv kiiks on kevadised puuistutustalgud. See on erilise pühendumusega tehtav ettevõtmine ja seda juba aastaid.  Juba hakkavad lapsedki kaasa tikkuma! Igati  tore rassimise päev looduses koos ema või isaga. Ja mitme aasta pärast tore mööda sõites autoaknast vaadata – ahhaa see meie istutatud metsanoorendik! Ja selle koha peal oli rästik!

Kolmas kiiks – mupos on ka üks selline omaette toake, peene nimega Buduaar, kuhu saab tuua riideid ja jalatsikaupa, mis endale ei sobi, on kitsaks jäänud või lihtsalt enam ei kõneta. Toas on vaikimisi ost-müük-vahetus kaubad, aga eraldi tasuta asjade kast uuskasutuskeskusesse viidava kauba jaoks. Kui keegi sealt endale midagi meelepärast leiab, siis võtab. Ülejäänu viiakse abivajajatel. Kaks korda aastas on aga mupo suures saalis mõnus kirbukas. Saab tasuta ja saab ka väikese hinna eest kaubelda. Jäägid lähevad abivajajatele. Sotsid on suurde kaubaladustajad – viimati sai ära viidud kolm suurt kotitäit ägedaid asju.  No ei mahu koju – lapsed kasvavad oma riietest välja liiga kiiresti.

Neljas kiiks – sotsid ja mupo teevad kevadpühade järel parima kohupiimatoidu testimise ja ilusama pühademuna valimised. Sügisel aga parimate suvel-sügisel talletatud mooside-kompottide- kurkide-seente väljaselgitamise. Viimasel ajal on sotsid hakanud kahtlaselt paremaks saama – küllap pingutavad täiega! Mupol jälle on üks raudmees, kes igal aastal vähemalt ühe kuldse koha ära võidab.

Maja neljandal korrusel on erilised energiafriigid , kes on tervele majale peale sättinud päikesepatareid, mis terve maja vajadustest päris suure roheenergiaga katavad. Teadagi Energiaagentuur. Kuulete nimesid Strandberg ja Arjakas ja rohkem pole vajagi.  Kui julged pea mõne ukse vahelt sisse pista, kuuled kohe puusalt loengut säästlikkusest ja uutest energiasäästlikest ideedest! Halloo – nagu keegi seda juba ei teaks !? 😊 Nagunii teeb terve maja prügisorteerimist ja kui keegi pikemalt printeri töösse rakendab, siis on kohe mõni uudistamas, et kes julgeb paberiga laamendada. Lisaks valmistab neljanda korruse rahvas graafiku alusel kohapeal ülimalt tervislikke lõunasööke mida on üheskoos tore nahka pista.

Pabernõud on siin majas tabu, vanade patareide kogumise ämber  on nurgas pidevalt pooltäis, pudelivett  peaaegu ei kasuta, kõik pesuvahendid ja wc paber on öko. Lisaks käib igal esmaspäeval majas massöör, kes soovijate pinges lihased kõik mõnusalt läbi mudib.

Ühesõnaga selline vahva maja kus töötavad üheskoos väga erinevad toredad inimesed, kes omavahel õnneks äärmiselt hästi klapivad ja mõnusa terviku moodustavad.

 

Autorid: Meeli Hunt ja Aire Johanson

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!