Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

09
nov.

MKM-i korraldatavad koolitused suurettevõtetele energiaauditi läbiviimiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) on lõpetamas energiamajanduse korralduse seaduse (ENMAKS) väljatöötamist, mille nõuded mõjutavad ka Eestis tegutsevaid suurettevõtteid. Seadusest tulenev uus kohustus suurettevõtetele on ettevõttesisese regulaarse, iga 4 aasta tagant, <span “verdana”,sans-serif;=”” arial;´=””>energiaauditi läbiviimine, mis tuleneb Euroopa Liidu energiatõhususe direktiivi 2012/27/EL artiklist 8. Kohustuse esimene tähtaeg on kõige varasemalt 2016. a IV kvartal (6 kuud pärast ENMAKSi planeeritud jõustumist). MKMile kättesaadava informatsiooni alusel (äriregister), kuulub või võib kuuluda Teie ettevõte kohustatute hulka (vt juhendi Lisa 2).

Arvestades suurettevõtete suhteliselt suurt arvu (u 260), tänast energiateenuste turu suutlikkust (väike energiaaudiitorite arv – u 10) ning kohustuse tähtaja kriitilist iseloomu, pakub MKM välja kohustuse juurutamisel rakendada esimeseks tähtajaks võimalikult lihtsaid nõudeid läbiviidavatele energiaaudititele, milleks on ENMAKSi raames koostatud vabatahtlik <span “verdana”,sans-serif;=”” arial;´=””>lihtsustatud energiaauditi plaan.Lühidalt kirjeldatuna, on suurettevõtjal, kes soovib täita energiaauditi kohustuse lihtsustatud energiaauditi plaani järgi, vajalik täita etteantud energiavaatluse aruandevorm (vt juhendi Lisa 1) ning osaleda 20., 27. novembril või 4. detsembril (olenevalt tegevusalast) MKMi ja Keskkonnaministeeriumi poolt korraldataval energiatõhususe koolitusel.

MKM on koostanud detailse kohustust puudutava juhendi, sh milliseid ettevõtteid kohustus puudutab ning millised on kohustuse nõuded esimeseks tähtajaks (2016. a IV kv) ja 4 aasta pärast (5. detsember 2019). Lisaks tahame juhtida Teie tähelepanu asjaolule, et võrreldes varasemate teavitustega oleme oluliselt kergendanud nõudeid käesolevale kohustusele, sh pikendanud kohustuse tähtaega. Käesolevas juhendis olevad nõuded ühtivad ENMAKSi viimase versiooniga. Kui ettevõtja ei planeeri iseseisvalt energiaauditi läbiviimist, loodame suurettevõtjate aktiivsele osavõtule lihtsustatud energiaauditi plaanist – mille eesmärgiks on riigi huvi aidata suurettevõtjaid kohustuse täitmisel esimeseks tähtajaks. Nimetatud juhend ja kogu vajaminev materjal, on leitav MKMi kodulehelt:

https://www.mkm.ee/sites/default/files/151029_suurettevotja_energiaauditi_kohustuse_juhend_koolituse_kutse_aruande_vorm.pdf

Täiendava informatsiooni saamiseks ning (lihtsustatud energiaauditi plaani) energiatõhususe koolitusele registreerimiseks, palume pöörduda: enmaks@mkm.ee

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!