Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

23
okt.

Mida peaks keskkonnajuhtimissüsteemi esmasel rakendamisel silmas pidama?

Keskkonnajuhtimissüsteem on osa organisatsiooni üldisest juhtimissüsteemist ning tegeleb süsteemselt keskkonnaküsimustega, et vähendada organisatsiooni tegevusest tulenevat mõju keskkonnale ja ka inimesele.

Kuna keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamine on vabatahtlik, jõuavad ettevõtted üht või teist pidi soovini, vajaduseni juurutada rahvusvahelisele standardile vastavat ISO 14001 või EL EMAS määruse kohast keskkonnajuhtimissüsteemi. Kumbagi süsteemi auditeerib ja sertifikaadi väljastab kolmas osapool.

Kuidas jõuda sertifitseeritud keskkonnajuhtimissüsteemini? Kui ettevõttel või organisatsioonil ei ole  piisavat sisemist pädevust, et alustada iseseisvalt keskkonnajuhtimissüsteemi juurutamisega saab kaaluda konsultandi palkamist. Enne konsultandi palkamist peab ettevõte paika panema, mida ja miks keskkonnajuhtimissüsteemilt oodatakse ning kuidas ja mis vahenditega selleni jõutakse. Häid näpunäiteid, mida keskkonnajuhtimissüsteemi esmarakendamisel ja konsultatsiooniprojekti lähteülesande koostamisel silmas pidada, saab lugeda siit.

Lisaks on EKJA keskkonnajuhtimise arendamise komisjon kinnitanud konsultandid, kes on tõendanud oma pädevust keskkonnajuhtmissüsteemi nõustamisel ning juhinduvad keskkonnajuhtimise konsultandi Hea Tava põhimõtetest.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!