Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

26
okt.

Lükkub edasi detsembrikuusse: 15.11 lühiseminar “Millised on rahastusvõimalused energia- ja ressursitõhususe saavutamiseks?”

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon lõpetab 2016. aasta kahe lühiseminariga. Lühiseminaride eesmärk on pakkuda oma liikmetele vajalikku informatsiooni erinevatest võimalustest ning käimasolevatest poliitika suundadest, mis toetavad organisatsiooni jätkusuutlikku arengut. Peagi tuleb info ka teisest lühiseminarist.

Keskkonna- ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi üheks prioriteediks täna on avaliku- ning erasektoris suurema ressursi- ja energiatõhususe saavutamine. On ju teada, et Eesti näitajad tööjõu tootlikkuse osas on Euroopa Liidus ühed madalamad, mis tähendab ka seda, et raiskame tohutult ressursse. Energiamajanduse korralduse seadus (ENMAKS) on tänaseks jõustunud, mille alusel on suurettevõtetel kohustus iga nelja aasta tagant läbi viia energiaaudit (järgmine tähtaeg dets 2019). Samas on Keskkonnaministeeriumis välja töötatud energia- ja ressursitõhususe meede, mille abil on võimalik ettevõttel suurendada oma ressursitootlikkust. Antud lühiseminaril antakse ülevaade toetusvõimalustest ning teenusepakettidest, mis panustavad ettevõtete energia- ja ressursitõhususse.

Aeg: 15.11.2016 lükkub edasi detsembrikuusse
Koht: Ruum Linda, Kreutzwald Hotell Tallinn, Endla 23

Lisainfo ekja@ekja.ee või 6276 115.

Kava
14.00 Lühiseminari avamine
14.10 – 14.50 „Ettevõtete energia- ja ressursitõhususe meede“
Ivo Krustok, Keskkonnaministeerium
Ivo Krustok annab ülevaate ettevõtete energia- ja ressursitõhususe meetmest ning eelkõige selle peagi avanevast investeeringute osast, sh hindamisjuhendist. Samuti tutvustab ta ka teisi EL ressursitõhusust toetavaid finantsinstrumente.

14.50 – 15.10 „Energiamajanduse korralduse seadusest ning miinimumnõuded energiaauditile määrusest“
Madis Laaniste, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Madis Laaniste tuletab ettevõtetele meelde nende kohustused seoses ENMAKS seadusega (kohustused, tähtajad jms) ning tutvustab määrust, mis kehtestab miinimumnõuded energiaauditile, sh energiajuhtimissüsteemi raames tehtavale energiaauditile.

15.10 – 15.20 Sirutuspaus

15.20 – 16.20 „Kuidas teostada tasuvaid investeeringuid energia- ja ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse?“
Mart Moora, CoreGrow OÜ
Mart Moora räägib investeeringute ettevalmistuse ülesehitusest, sh mis roll on auditite teostamisel enne põhjaliku investeeringu teostamist; millistest tehnilistest nõuetest ja muutujatest sõltuvad investeeringute tasuvusnäitajad. Lisaks räägitakse sobiva finantseerimismudeli valikust.
Lõpetuseks antakse ülevaade teenuspakettidest energia- ja ressursitõhususe investeeringute teostamiseks: auditist põhiprojekti investeeringuks vajaliku projekti ettevalmistuse ning toetuse kaasamiseni.

16.20 – … Arutelu

EKJA liikmetele on seminaril osalemine tasuta, teistele 15.00 eurot.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!