Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

17
apr.

LIFE programmi infopäev Tallinnas

Sellel nädalal avatakse LIFE programmi 2018. aasta taotlusvoor ning programmi tingimuste ja võimaluste tutvustamiseks korraldab Keskkonnaministeerium 2. mail infopäeva Tallinnas, Viru hotellis.

Lisaks LIFE programmile tutvustatakse infopäeval programmi Horisont2020 keskkonnameetmeid.

Infopäeval osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine (infopäevade ajakavad ja registreerimine: http://life.envir.ee/).

 

Mis on LIFE programm?

LIFE programm on Euroopa Komisjoni finantsinstrument, millega rahastatakse keskkonnaprojekte kogu Euroopa Liidus üle 25 aasta. See on ainuke otseselt keskkonnale suunatud rahastamisvahend, mis toetab liidu keskkonnapoliitika arengut ja elluviimist. LIFE programm aitab aitab kaasa säästvale arengule, strateegia “Euroopa 2020” eesmärkide ja sihtide saavutamisele ning EL asjakohastele keskkonna- ja kliimastrateegiatele ja – kavadele.

Keskkonna- ja kliimaprojektide puhul toetatakse eelkõige innovaatilisi piloot- ja katseprojekte, mille eesmärgiks on katsetada või edasi arendada tehnoloogiad, tehnikaid ja meetodeid, mis aitavad kaasa keskkonnahoiule.

Looduskaitseprojektide puhul toetatakse nii parimaid praktikaid kui ka uusi ja innovaatilisi meetodeid, mis aitavad parandada kaitsealuste ja ohustatud liikide kaitsestaatust või elupaiga seisundit.

Samuti toetakse LIFE programmist projekte, mille eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust keskkonnaprobleemidest ja ohtudest.

Uue perioodi rahastamine

Järgmiseks kolmeks aastaks (2018-2020) on kinnitatud uus tööprogramm (LIFE Multiannual Work Programme for 2018-2020), mis sisaldab mitmeid olulisi muudatusi võrreldes varasemate aastatega. Sel aastal toimub taotlemine Keskkonna allprogrammis esmakordselt kahe-etapiliselt, mis lihtsustab taotlemist ja annab positiivse vastuse korral taotlejale kindlust idee sobilikkuse ja rahastamise võimalikkuse kohta. Esimeses etapis tuleb esitada kuni 10 lehekülje pikkune kontseptsioon ning hiljem, positiivse vastuse korral täistaotlus. Olulisemaid muudatusi tutvustab Tallinna infopäeval Euroopa Komisjoni LIFE üksuse ekspert.

LIFE programm jaguneb kaheks allprogrammiks, mis omakorda jagunevad prioriteetvaldkondadeks:

KESKKOND
Keskkond ja ressursitõhusus (toetuse määr kuni 55%)
Loodus ja bioloogiline mitmekesisus (toetuse määr kuni 60-75%)
Keskkonnaalane juhtimine ja teave (toetuse määr kuni 55%)

KLIIMA
Kliimamuutuste leevendamine (toetuse määr kuni 55%)
Kliimamuutustega kohanemine (toetuse määr kuni 55%)
Kliimaalane juhtimine ja teave (toetuse määr kuni 55%)

 

Lisainfo

Kui infopäeval osaleda ei ole võimalik, siis küsi infot otse, saates kiri e-posti aadressile timo.kark@envir.ee või helistades numbrile 5348 3518.

Lisainfo LIFE programmi kohta: http://life.envir.ee

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!