Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

30
aug.

Kuidas saavutada Euroopa uued kliima- ja energiaeesmärgid?

Foto: Canva

Põhja-Balti energiakonverents 2018 “Kuidas saavutada Euroopa uued kliima- ja energiaeesmärgid?” 27.-28. septembril Tallinnas, hotelli Hilton konveretsikeskuses. Konverentsi korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Põhjamaade Ministrite Nõukogu energiakomitee.

Juuni lõpus päädisid Euroopa Liidu nn puhta energia paketi läbirääkimised uute kokkulepetega. Taastuvenergia poliitikas saavutati läbimurre: lepiti kokku, et edaspidi moodustab taastuvenergia osakaal kogu energiatarbimisest 32% ning palmiõli kasutamist transpordikütuste tootmisel hakatakse piirama. Energiatõhususe eesmärgi kohaselt tuleb aastaks 2030 saavutada EL energiatarbimise baasprognoosiga võrreldes 32,5% väiksem energiatarbimine. Käesoleva aasta lõpuks annavad EL liikmesriigid Euroopa Komisjonile ülevaate enda plaanidest energia- ja kliimapoliitikas kuni aastani 2030.

Konverentsil kuulete

Konverents keskendub sellele, mida tähendavad uued eesmärgid Põhja- ja Baltimaadele ning kuidas neid saavutada? Kas energialiidu ambitsioonid ja tempo on kooskõlas riiklike tegevusplaanidega? Milliste ühiste huvide eest tuleks seista Brüsselis?
Teiste hulgas on konverentsile esinema lubanud tulla Leonardo Zannier Euroopa Komisjoni energiapoliitika koordineerimise meeskonnast; Rahvusvahelise Energia-agentuuri üksuse juht Tim Gould; Rootsi, Leedu, Eesti, Taani ja Läti ministeeriumite esindajad; plokiahela tehnoloogial põhineva taastuvenergia kauplemisplatvormi loojad, Eesti-Leedu ühisettevõte WePower; Taani ja Eesti omavalitsuste juhid jpt ettevõtjad ja eksperdid.

Pakume värsket sissevaadet Euroopa Liidu poliitikakujundusse, arutleme piirkondlike koostöövõimaluste ning trendikate ärimudelite üle.

Konverentsi eesmärk

Konverentsi oodatav tulemus on nutika ja keskkonnahoidlike energiasüsteemidega piirkonna loomine. Selliselt panustame kolme suurde ÜRO kestliku arengu teema-eesmärgi (SDG) täitmisse. Nendeks on „kliimamuutuste vastased meetmed“; „jätkusuutlikud linnad ja kogukonnad“ ning „jätkusuutlik energia“.
Tutvu lähemalt konverentsi eesmärkidega siin.

Konverentsi detailid

  • Konverentsi programm
  • Registreeru konverentsile kuni 24. septembrini (või kuni kohti jagub) siin.
  • Lisainfo: madis.tilga@norden.ee

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!