Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Kira Shoes

KIRA Shoes (Naturewear OÜ) – kõnni jälgi jätmata

Ringmajanduse parim praktika

ASUTAMISAASTA

2019

TEGEVUSVALDKOND

Materjalide taaskasutamine

KIRJELDAVA RINGMAJANDUSE ÄRIMUDELI VALDKOND/DISAINI- STRATEEGIA

Materjalikasutuse väärtustamine; Materjalikasutuse sulgemine

ETTEVÕTTE SUURUS

Mikroettevõte

ETTEVÕTTE ARENGUFAAS

Kasvufaas (toimiv äriüksus, müügi suurendamine)

MILLISELE PROBLEEMILE LAHENDUST PAKUTAKSE?

Jalanõude tarbimine ja tootmine toimib sarnaselt kiirmoega. Igal aastal toodetakse ligi 24 miljardit jalanõupaari, kuid ligi 300 miljonit neist lõpetab üsna kiirelt jäätmetena ja seda nii ületarbimise kui kehva kvaliteedi tõttu. Lisaks saab ainult 2% sektori töötajatest elamisväärset töötasu.

Tarbija teadlikkus globaalsetest keskkonnaprobleemidest on aina suurenemas. Viimastel aastatel on selgelt kasvanud nõudlus jätkusuutlikel põhimõtetel kohalikult toodetud bränditoodete järele. Samuti tõuseb järjest soov eelistada mugavaid jalatseid ilusa väljanägemisega kingadele.

KIRA Shoes pakub mugavaid Eestis toodetuid kvaliteetseid jalanõusid, mille tootmisel kasutatakse ringlusse võetud materjale, andes sellega panuse vanade rehvide ja mereprügi (plasti) probleemi vähendamisele. Selliste toodete potentsiaalne turg on väga suur ja aina kasvav.

ETTEVÕTTE JA ÄRIMUDELI KIRJELDUS

KIRA toodab mugavaid jalanõusid nii meestele kui naistele. Jalanõude tootmisel peetakse silmas kõrget kvaliteeti ja vastupidavust. Jalanõud toodetakse Tartus asuvas tehases, mis on spetsialiseerunud militaarjalanõude tootmisele – selle tulemusena valmivad vastupidavad kvaliteetsed ja pikaks kasutuseks disainitud jalanõud.

Jalanõude tootmisel pööratakse suurt tähelepanu materjalide valikule. Jalanõud on toodetud ümbertöödeldud materjalidest. Näiteks jalanõude tallad tehakse vanadest rehvidest. Jalanõude sisetald on tehtud vildist, mille tootmisel on kasutatud mereprügi ja plasti. Mereprügi on kasutatud ka jalanõude teiste elementide tootmisel. Vajalik toormaterjal ostetakse kokku Euroopast, mille tulemusena on lõpptootel materjalitranspordist tingituna väiksem jalajälg ning kindel kvaliteet. Lisaks kasutatakse jalanõude tootmisel jääkmaterjale, mida ostetakse teistelt tootjatelt.

Ettevõttes hinnatakse kõrgelt töötajate panust ning töötajatele väärilise tasu ja heade töötingimuste pakkumine on oluline osa ettevõtte kultuurist.

TULEMUSED

KIRA shoes pakub kvaliteetseid jätkusuutlikel põhimõtetel toodetud jalanõusid. Võrreldes tavaliste jalatsitega on KIRA jalatsid disainitud pikaks kasutusajaks ning tootmisel kasutatakse ümbertöödeldud materjale. Lisaks on jalanõud toodetud vetthülgavast, niiskuskindlast ja hingavast materjalist. Jalanõud sobivad ka veganitele. Tootmisel kasutatakse niinimetatud väärtustava taaskasutuse põhimõtteid (nn upcycling) ning kasutatavad materjalid on öko-sertifitseeritud.

Ettevõte pakub nn toote tagasivõtmise teenust – kui tarbija otsustab toote kasutamise lõpetada, on tal võimalus jalanõud tootjale tagastada. Tootja hindab tagastatud jalanõude seisukorda. Võimalusel toode parandatakse või annetatakse edasiseks korduskasutuseks. Kui toode on oma elukaare lõpul, suunatakse see energeetilisse taaskasutusse (põletus). Sellisel moel välditakse jalanõude prügimäele ladestamist.

KIRA kontseptsiooni on kliendid äärmiselt positiivselt vastu võtnud. KIRA toodete populaarsuse puhul on näha, kuidas kvaliteet, mugavus, vastupidavus ning ka taaskasutatud materjalide kasutus kaalub üles kõrgema hinna. 

VÄLJAKUTSED

Kõige suuremateks probleemideks on jätkusuutlike materjalide leidmine, hankimine ning nende katsetamine. KIRA toodete puhul on kvaliteedistandardid võrreldes keskmise jalatsitootjaga oluliselt kõrgemad. Nii pannakse suurt rõhku hangitava toormaterjali kvaliteedile. Kõik materjalid tuleb testida partnerite laborites, et veenduda nende vastupidavuses.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!