Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

22
veebr.

Keskkonnaministri vastuvõtul tunnustati ka EKJA liikmeid

Foto: Jake Farra

AS Eskaro kvaliteedijuht Anni Turro võtab vastu EL ökomärgise sertifikaadi. Foto Jake Farra

Pille Metsik ja Jane Änilane Ensto Ensek AS-ist saavad kätte keskkonnajuhtimise kategooria võidu. Foto: Jake Farra

Aasta algul toimus keskkonnaminister Marko Pomerantsi vastuvõtt, kus tunnustati 2016. aasta kõige keskkonnasõbralikumaid ettevõtteid ja keskkonnategusid. Üldvõidu pälvis Starship Technologies OÜ maailma esimese kullerteenuse roboti arendamise ja turule toomise eest.

Keskkonnasõbraliku ettevõtte 2016 auhinnale kandideeris sel korral 11 ettevõtet, kokku kolmes kategoorias. Keskkonnasõbraliku toote või teenuse kategoorias sai võidu Starship Technologies. Pakikande roboti energia- ja keskkonnasääst on võrreldes autoga tehtava kullerteenusega märgatav. Starship Technologies viimati läbi viidud uuringute kohaselt väheneb energiakulu ja CO2 heite õhku paiskamine koguni 10 korda. Lisaks tunnustati selles kategoorias veel OÜ Nordic Botanical´i, Epokate OÜ-d, Pakendivaba toidupoodi Paljas Pala ning AS Estkot. EKJA liige AS Estko, omab alates 2016.a peaaegu kõigis puhastusvahendite tooterühmades EL ökomärgisega (EL Lilleke) tooteid.

Teises kategoorias, keskkonnajuhtimine, sai võidu EKJA tegevliige Ensto Ensek AS, kes on koostöös Soome kolleegidega välja töötanud Ensto Green Office kontseptsiooni. Selles on keskendutud materjalide kasutamise optimeerimisele, elektrienergia säästlikule tarbimisele ning jäätmete taaskasutamisele.

Kolmandas kategoorias, keskkonnasõbralik tootmisprotsess, sai võidu Lennuliiklusteenistuse AS, kes on edukalt rakendanud projekti FRA (Free Routing Airspace), mille eesmärk on Euroopa õhuruumi kasutamise efektiivsuse suurendamine.

Keskkonnaministri vastuvõtul anti pidulikult üle ka EL ökomärgise sertifikaat Eskaro AS laevärvile Primo 2. Laevärv Primo 2 läbis juba kolmandat korda EL ökomärgise taashindamise. Seda laevärvi võib lugeda Eesti EL ökomärgise ajaloo alustajaks, kuna 2008. aastal sai just see toode Eestis esmakordselt EL ökomärgise sertifikaadi. AS Eskaro kvaliteedijuht Anni Turro on pikaajaline EKJA liige.

Kõigile võitjatele ja tunnustatule õnnesoovid ka EKJA poolt!

Keskkonnaauhinna kodulehelt saate täpsemalt lugeda, millega võitjad ja tunnustatud tegelevad: http://www.keskkonnaauhind.ee/kandidaadid-2016

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!