Telefon: +372 627 6100 E-post : ekja@ekja.ee

Uudis

25
märts

Euroopa Komisjon võttis vastu uue ringmajanduse tegevuskava

Euroopa Komisjon võttis vastu uue ringmajanduse tegevuskava

Euroopa Komisjon võttis 11. märtsil vastu uue ringmajanduse tegevuskava. Uue tegevuskava eesmärgiks on valmistada majandust ette rohelise tuleiku jaoks, tugevdada konkurentsivõimet, kaitstes keskkonda ja anda tarbijatele uued õigused.

Ringmajandus toetab SKP kasvu ja töökohtade loomist ning ringmajanduse meetmete rakendamine Euroopas võib suurendada ELi SKPd 2030. aastaks veel 0,5%, luues ligikaudu 700 000 uut töökohta.

“Nii ettevõtjate kui ka tarbijate jaoks peitub ringmajanduses tohutu potentsiaal. Tänase kavaga käivitame meetmed, et muuta toodete valmistamise viisi ja anda tarbijatele võimalus teha kestlikke valikuid nii nende endi kui ka keskkonna huvides,” märkis Frans Timmermans.

Tegevuskavas esitatud meetmete eesmärk on:

  • muuta kestlikud tooted ELis normiks. EL turule lastavad totoed peavad ketma kauem ning neid peab olema lihtsam korduskasutada, parandada või ringlusse võtta kasutades tooraineks võimalikult palju ringlusesse võetud materjali.
  • anda tarbijaile suurem sõnaõigus. Tarbjad saaksid juurdepääsu usaldusväärsele teavele, mis puudutab toodete parandatavust ja vastupidavust.
  • keskenduda sektoritele, kus kasutatakse kõige rohkem ressursse ja kus ringmajanduse potentsiaal on suur. Näiteks elektroonika ja IKT, pakendid, plastid, tekstiilitooter jt.
  • tagada, et jäätmeid tekiks vähem. Keskendudes jäätmete kvaliteetseks teiseseks ressursiks muutmisele. Samuti esitatakse ka mitu meedet jäätmeekspordi vähendamiseks ja ebaseaduslike jäätmesaadetistega võitlemiseks.

Uudis Euroopa Komisjoni veebilehel

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...

Liitu Rohelise Kontori uudiskirjaga!

 

Vali list

Oled listiga liitunud. Aitäh!