Veebiseminar “Keskkonnahoidlikud ja ringsed hanked – mis ja milleks?”
Toimumisaeg: 14. detsember kell 13.00 – 15.00
Koht: MS Teams veebikeskkond
Ringhange kui keskkonnahoidlike hangete alaliik keskendub ringsetele toodetele, teenustele ja töödele, millel on pikem eluiga, pikaajaline väärtus ja/või mis panustab ringsete energia- ja materjalivoogude kujundamisse tarneahelas. Selle kaudu vähendab ja parematel juhtudel ka väldib ringhange negatiivset keskkonnamõju ning jäätmeteket kogu toote olelusringi jooksul.
Lisaks loob ringmajanduse põhimõtete süstemaatiline rakendamine hangetes eeldused innovatsiooniks ning uute toodete/teenuste ja ärimudelite turule toomiseks. Kuna avalik sektor on väga suur tarbija, siis annab riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste suur ühine ostujõud suurepärase võimaluse olla üleminekul ringmajandusele eeskujuks teistele sektoritele.
Ringhangete läbiviimiseks pakub näpunäiteid Interreg Euroopa projekti CircPro projekti käigus valminud veebipõhine käsiraamat, mille on koostanud Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) koos partneritega, et aidata kaasa ringhangete rakendamisele ja kiirendada ringmajandusele üleminekut.
14. detsembril kell 13–15 toimuvale veebiseminarile kutsume osalema kõiki toodete ja teenuste ringsest hankimisest huvitatud ettevõtteid, organisatsioone, avaliku sektori otsustajaid ja ametnikke, kes on seotud toodete ja teenuste hankimisega. Seminaril tutvustame käsiraamatut, vahetame ringhangete alaseid kogemusi ning arutame keskkonnahoidlike ja ringhangete edendamise plaane riigi tasandil.
Registreeru veebiseminarile SIIN. Tähtaeg registreerumiseks on 12. detsember.
Seminari veebilink saadetakse kõigile registreerunutele päev enne ürituse toimumist. Kogutud andmeid kasutatakse ainult seminariga seotud informatsiooni edastamiseks ning muul moel ei töödelda.
Seminar salvestatakse ja postitatakse hiljem EKJA kodulehele järelevaatamiseks.
Seminar on tasuta.
Päevakava:
13.00 – 13.30 Sissejuhatus: keskkonnahoidlikud ja ringsed hanked – mis ja milleks? SEI Tallinn
13.30 – 13.45 Tallinna linna kogemus ringhangete korraldamisel. Liina Kanarbik, Tallinna Strateegiakeskus
13.45 – 14.00 Keskkonnahoidlike hangete edendamine – mis tehtud ja plaanis? Karen Silts, Keskkonnaministeerium
14.00 – 14.20 Projekti CircPro raames välja töötatud keskkonnahoidlike ja ringhangete käsiraamatu tutvustamine. SEI Tallinn
14.20 – 14.35 Ringhangete probleemistik suurtel ehitushangetel. Ingrid Lai, Rail Baltic Estonia
14.35 – 15.00 Arutelu
Kohtumiseni seminaril!