Inimesed tarbivad järjest rohkem ning toodete kasutusiga lüheneb pidevalt. Hinnangute järgi on kõigest 1% tarbekaubast poole aasta pärast endiselt kasutusel. See tähendab, et 99% materjalidest ja nendest valmistatud toodetest visatakse kuue kuu jooksul minema. Nii jõuab jäätmetena prügimäele või põletusse tihti selliseid tooteid ja esemeid, mis tegelikult on korralikud ja kasutuskõlblikud. MTÜ Uuskasutuskeskus üritabki seda probleemi lahendada, pakkudes inimestele üleriigilist võimalust asjade uuele ringile saatmiseks ja ka soetamiseks.
MTÜ Uuskasutuskeskus on 2004. aastal ellu kutsutud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Uuskasutuskeskus võtab inimestelt vastu asjad, mida nad enam ei vaja, aga mis on endiselt korralikud ja kasutuskõlblikud, ning suunab need seejärel uuesti kasutusse. Osa asju läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava mittetulundusühinguna kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Uuskasutuskeskus toetab koostööpartnerite kaudu suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste varjupaiku, loomade varjupaiku ning lisaks materjalide ja muude tarvilike asjadega õpilasfirmasid, kunstitudengeid ja käsitöölisi. Lisaks teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatrite ja filmitegijatega, laenutades asju kindlal perioodil kasutamiseks. Uuskasutuskeskus on loonud hästi toimiva kaupluste võrgustiku (2021. aasta seisuga 16 kauplust ja e-pood), mis toimib ühtlasi kasutatud asjade kogumissüsteemina. Lisaks arendatakse mitmeid uuenduslikke lahendusi (nt kogumismajad) ning osaletakse korduskasutust ja ringlussevõttu edendavates projektides. Uuskasutuskeskuse tegevuses on olulisel kohal ka inimeste teavitamine ja korduskasutusühiskonna populariseerimine.
MTÜ Uuskasutuskeskus on praegu Eesti suurim korduskasutusorganisatsioon, kus töötab üle saja inimese.
Oma kaupluste ja koostööpartnerite kaudu saadeti näiteks 2020. aastal uuesti ringlusesse üle 520 tonni tekstiile, millele lisandusid kõik teised tootekategooriad, mida ei kaaluta. Viimaste hulgas oli nii mänguasju, raamatuid, nõusid, mitmesuguseid kodukaupasid kui ka mahukaid mööbliesemeid. Kõike seda on tehtud majanduslikult jätkusuutlikult. Tänu Uuskasutuskeskusele on Eestis asjade korduskasutus hästi ja mugavalt korraldatud ning inimeste kasvav teadlikkus keskkonnateemadest on ka teise ringi toodete populaarsust järjest suurendanud.
Uuskasutuskeskusele esitab väljakutseid üha rohkem asjaolu, et korduskasutatavate asjade kogumisega paralleelselt on suurenenud ka kasutuskõlbmatute asjade (nt katkised riided ja muud tooted) annetamine, mistõttu järjest suurem osa ressurssidest läheb jäätmekäitlusprobleemide lahendamisele, mis tegelikult võiks olla teiste osapoolte vastutus.
Kuigi inimeste soov keskkonda panustada kasvab pidevalt, puudub tihti teadmine, mida üleliigseks muutunud asjadega peale hakata, või puudub vastav lahendus kodukandis. Uuskasutuskeskus püüab seda probleemi lahendada üle-eestiliste kogumiskampaaniatega, mida korraldatakse koostöös kohalike omavalitsustega. Samuti püüab Uuskasutuskeskus tõsta inimeste teadlikkust pideva teavitustööga.
Laiemaks väljakutseks on seegi, et paljud inimesed suhtuvad uuskasutamisse jätkuvalt eelarvamusega. Oma asjade uuele ringile andmine võib küll tunduda paljude jaoks järjest loomulikum, aga asju eelistatakse endiselt osta siiski pigem täiesti uutena, kuigi teise ringi kauplustest võib leida palju vähe kasutatud, uueväärseid asju madala hinnaga.