29
mai
Euroopa Liidu keskkonnajuhtimis- ja auditeerimissüsteem EMAS rakendamine pakub nii era- kui ka avaliku sektori organisatsioonidele hea raamistiku oma keskkonnategevuse tulemuslikkuse hindamiseks, täiustamiseks ning avalikkusele edastamiseks. Hea meel on tõdeda, et viimase paari aasta jooksul on EMAS määruse kohase keskkonnajuhtimissüsteemi vastu huvi oluliselt suurenenud. EMAS-registreeritud ettevõtete arv on suurenenud mitmekordselt. Jäätmeseadusega kehtestatud leevendused on motiveerinud paljusid jäätmekäitlusettevõtteid EMAS-it rakendama. Ka teiste sektorite ettevõtted ja avaliku sektori organisatsioonid on EMAS-it hakanud rakendama.
SEI Tallinn koostöös Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooniga korraldas 27. mail seminari, mille raames anti kuulajatele ülevaade EMASi viimase aja arengutest Eestis, väljakutsetest EMAS rakendamisel ja sertifitseerimisel, koostööst erinevate osapoolte vahel ning probleemidest COVID-19 seoses.
27. maill toimunud üritusel vaadeldi olmejäätmete käitlussüsteemi erinevate osapoolte vaates, toodi välja nii puudujäägid aga ka võimalikud lahendused, mis aitaksid jäätmete ringlussevõttu terviklikult arendada.
Üritus toimus eesti keeles.
EMAS viimase aja arengud Eestis ja tõstatunud küsimused – Keskkonnaministeerium, Kristi Loit
EMAS ja kestlikkusaruandlus – Keskkonnaministeerium, Aire Rihe
EMAS rakendamise kogemus ettevõtte näitel – AS Eesti Keskkonnateenused, Marian Tuul
EMAS tõendamise käigus kogutud tähelepanekud – Bureau Veritas, Andres Martma
EMAS tõendamise käigus kogutud tähelepanekud – Metrosert, Evelin Kurmiste