Keskkonnaministeerium

0_keskkonnamin_3lovi_est

Vaba tahte leping Keskkonnaministeeriumiga

16. jaanuaril 2016 sõlmisid Keskkonnaministeerium (KeM) ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) vaba tahte lepingu, mille eesmärk on vähendada ettevõtete ja organisatsioonide tegevusest tulenevat negatiivset mõju keskkonnale.

Vaba tahte lepingu allkirjastasid keskkonnaminister Marko Pomerants ja Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) juhatuse esimees Jana Kelus. Leping sätestab osapoolte kohustuse rakendada abinõusid, mis innustavad ettevõtteid paremini kaitsma keskkonda ehk vähendama oma tegevusest tulenevat negatiivset keskkonnamõju.

Väljavõte EKJA ja KeM vaba tahte lepingust:

KeM edastab EKJA-le õigusloomealase teabe, mille alusel koostatakse iga-aastane tegevuskava. Lisaks õigusloomele sisalduvad tegevuskavas ka muud EKJA jaoks prioriteetsed teemad.

EKJA ergutab oma liikmeid pidevalt täiustama keskkonnategevust, sh rakendama ja arendama keskkonnajuhtimissüsteeme (ISO 14001, EMAS), parimat võimalikku tehnikat, säästva tootmise ja tarbimise ning tervikliku tootepoliitika suunalist tegevust.

EKJA informeerib KeM-i antud lepingu kontaktisikut regulaarselt oma tegevusest ning arengutest keskkonnajuhtimise ja -korralduse valdkonnas ning annab tagasisidet lepingu täitmisel tekkinud takistustest.

EKJA informeerib KeM-i antud lepingu kontaktisikut oma liikmete esilekerkivatest probleemidest Keskkonnaministeeriumi vastutusvaldkonnas.

KeM kaasab “Kaasamise hea tava” kohaselt EKJA-t tema liikmete majandustegevust mõjutavate keskkonnaõigusaktide koostamisse, sealhulgas töögruppidesse ja muudesse asjakohastesse tegevustesse, mis on EKJA nimetanud prioriteetseks.

KeM edendab vabatahtlikke keskkonnajuhtimise meetmeid kaasates võimalusel EKJA kogemused ja praktika.

Pooled vahetavad infot ja teevad koostööd keskkonnaalaste konkursside (“Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte” jms konkursid) läbiviimisel.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...