Energiasääst

Enamik arenenud tööstusriike tagab energia kõrgema efektiivsuse rakendades riiklikku regulatsiooni, energiakasutuse planeerimist ja kaasaegset tehnoloogiat. Praegu on energiasääst olulisel kohal nii Euroopa Liidu kui ka Eesti Vabariigi energiapoliitiliste eesmärkide saavutamisel. 

Eestis seisab tarbija praegu valiku ees – kas suurendada energia tarbimist või hoopis säästa seda. Selleks, et juhtida tarbija otsust ühiskonna seisukohalt õiges suunas, peavad energia hinnad peegeldama neid kulutusi, mis ühiskond teeb oma liikmete varustamiseks neile vajaliku energiaga. Antud lahendus aitab vältida situatsioone kus tarbija seisukohalt kõige tasuvam otsus võib põhjustada ühiskonnale suuri kulutusi. Lõpptarbija mõjutamine on üks võimalik meetod investeeringute teostamiseks. See tooks kindlasti kaasa positiivse tulemuse nii tarbijale kui ka tootjale, vastavalt leevendaks kohanemist tõusvate energiahindadega ja lükkaks edasi investeeringuid uutesse tootmisseadmetesse.

Loe edasi energiasäästuportaalisthttp://kokkuhoid.energia.ee/  

Roheline Energia on Eesti Energia, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEIT) ja sadade toetajate kaasabil loodud osalussüsteem, mis toetab ja propageerib taastuvenergiat.

Rohelise Energia (RE) ostjad tarbivad tuulest ja veest toodetud elektrienergiat ning toetavad taastuvate energiaallikate laialdasemat kasutamist. RE tarbimist kinnitab vastavalt kasutatavale elektrienergia hulgale tarbijale välja antav sertifikaat, millega kaasneb õigus kasutada RE kaubamärki.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...