Liitumine

Miks liituda Hea Tavaga?

  • Hea Tava on põhimõtete kogum, mida iga professionaalne keskkonnajuhtimise konsultant peaks oma tegevuses järgima.
  • Hea Tavaga liitudes ja neid põhimõtteid oma töös järgides aitab konsultant otseselt kaasa keskkonnajuhtimissüsteemide kvaliteetsele rakendamisele ja selle kaudu ka organisatsioonide keskkonnamõju vähendamisele.
  • Hea Tavaga liitunud konsultantide nimekiri on organisatsioonidele aluseks professionaalsete ja pädevate konsultantide valimisel.
  • EKJA pakub Hea Tavaga liitunud keskkonnajuhtimise konsultantidele võimaluse regulaarselt täiendada oma teadmisi keskkonnajuhtimise arengute vallas.

Kes saavad Hea Tavaga liituda?

Hea Tavaga saavad liituda need konsultandid, kes kohustuvad järgima Hea Tava põhimõtteid ning vastavad oma kvalifikatsioonilt järgmistele nõuetele:

  • Konsultant peab omama kõrgharidust.
  • Konsultant peab omama vähemalt 5 aastast standardiseeritud keskkonnajuhtimissüsteemide (ISO 14001, EMAS) nõustamiskogemust JA/VÕI on töötanud vähemalt 5 aastat keskkonna-, kvaliteedi- või töötervishoiu ja –ohutuse juhina.
  • Konsultant peab olema nõustanud viimase 3 aasta jooksul vähemalt 3 organisatsiooni standardiseeritud keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamist.
  • Konsultant on regulaarselt täiendanud oma keskkonnajuhtimise alaseid teadmisi (osalenud viimase aasta jooksul vähemalt ühel keskkonnajuhtimisega seotud koolitusel).
  • Konsultant ei ole oma eelneva tegevusega kahjustanud keskkonnajuhtimise nõustamise head mainet.

Kuidas Hea Tavaga liituda?

Konsultandil on võimalik Hea Tavaga liituda täites ankeedi. Täidetud ja digitaalselt allkirjastatud ankeet tuleb saata komisjon@ekja.ee.

EKJA keskkonnajuhtimise arendamise komisjon (KEJA komisjon) hindab avalduse esitanud konsultandi kvalifikatsiooni vastavalt püstitatud nõuetele kord aastas. Komisjoni positiivse otsuse korral lisatakse konsultant Hea Tavaga liitunud konsultantide nimekirja.

Hea Tavaga liitunud konsultant peab KEJA komisjonile andma iga-aastase ülevaate tehtud töödest ja enesetäiendamistest.

Kui komisjonile esitatakse kaebus konsultandi töö osas, lahendatakse kaebus vastavalt kaebuste lahendamise korrale. Kui Komisjon tuvastab keskkonnajuhtimissüsteemi konsultantide Hea Tava rikkumise, toob see endaga kaasa nimekirjast väljaarvamise.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...